[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

آتش‌سوزی و انفجار در یک کارگاه به دلیل داغ‌شدن بیش از حد مخزن نفت، روزنامه شیراز نوین

آتش سوزی در یک کارگاه تولیدی به دلیل داغ شدن بیش از حد مخزن نفت در منطقه چهار شیراز، مهار و اطفا شد.
در ساعت 10:41 روز شنبه گزارش آتش سوزی مواد نفتی در یک کارگاه واقع در منطقه چهار شیراز از طریق مرکز فرماندهی 125 به ایستگاه شش اعلام شد و آتش نشانان به سرعت راهی محل حادثه شدند.
اسماعیل شاه کرمی فرمانده این عملیات درخصوص علت وقوع این حریق گفت: این آتش سوزی به علت روشن کردن مشعل در زیر مخزن نفت برای گرم کردن نفت و پاک سازی کلاهک الکترو پمپ کولر و داغ شدن بیش از حد و شعله وری و سرایت به قسمت‌های دیگر ایجاد شده بود.
وی در ادامه به شرح انجام این عملیات پرداخت و گفت: بعد از بررسی اولیه و اطمینان از قطع برق، با توجه به نوعیت حریق که مواد نفتی بود با کشیدن چند رشته آبدهی و استفاده از فوم اقدام به اطفا کردیم و همزمان جهت خنک سازی بشکه‌های 220لیتری نفت و همچنین جلوگیری از سرایت حریق به کارگاه مجاور نیز اقدام شد. 
وی در ادامه افزود: قبل از حضور تیم عملیاتی یکی از بشکه‌های نفت منفجر شده بود که باعث گسترش حریق شده و بعد از اطفا به وسیله پاشیدن آب روی مخازن و بشکه‌ها، عملیات سردکردن و ایمن سازی محل انجام شد. همچنین از کارگاه‌های مجاور بازدید و تذکرات لازم به مالک کارگاه داده شد. گفتنی است این عملیات یک ساعت به طول انجامید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی