[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

این مواد غذایی را هیچگاه دو بار گرم نکنید، روزنامه شیراز نوین


گرم کردن غذاها برای بار دوم و در مورد برخی اقلام خوراکی بلامانع است؛ اما در مورد بعضی دیگر از مواد غذایی، به هیچ وجه کار درستی نبوده و شما را با مشکلات جدی سلامت مواجه می کند. نکته جالب اینجاست که بیشتر ما نمی‌توانیم باور کنیم که این مواد غذایی می‌توانند برای ما خطرناک باشند. اما واقعیت این است که این مواد غذایی در اثر گرم شدن مجدد، تغییر ماهیت داده و ارزش غذایی‌شان دستخوش تغییرات اساسی می شود.
چغندر: حاوی نیترات است که با گرم کردن به نیتریت تبدیل شده و برای بدن بسیار مضر است.
مرغ: ساختار پروتئینی مرغ بعد از گرم کردن مجدد، تغییر می‌کند و منجر به مشکلات گوارشی می‌شود. در واقع، مرغ پروتئین بیشتری نسبت به گوشت قرمز دارد. اگر مقداری از مرغ وعده قبل باقی مانده است، بهتر است آن را به صورت سرد میل کنید و اگر هم ترجیح می‌دهید گرم باشد، بهتر است روی حرارت کم گرم شود.
سیب‌زمینی: سیب‌زمینی اگر مجدداً گرم شود نه تنها ارزش تغدیه‌ای آن به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند؛ بلکه برای بدن سمی است. بلافاصله پس از پخت آن را مصرف کنید یا آن را سرد سرو کنید.
قارچ: درست مانند مرغ، ساختار پروتئینی قارچ نیز با حرارت مجدد تغییر کرده و منجر به مشکلات هضم می‌شود. پس باقیمانده قارچ پخته شده را نیز بهتر است به صورت سرد مصرف کنید.
اسفناج: گرم کردن مجدد اسفناج بسیار خطرناک است. اسفناج حاوی درصد بالایی نیترات است که اگر دوباره گرم شود به نیتریت تبدیل می‌شود. نیتریت با خطر ابتلا به سرطان ارتباط دارد.
تخم‌مرغ: خطر گرم کردن مجدد تخم‌مرغ بسیار بالا است؛ زیرا در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت مجدد، سمی می‌شود. البته این قانون شامل مواد غذایی که تخم‌مرغ قسمتی از اجزای تشکیل دهنده آنها محسوب می‌شود، نیست. اما اگر تخم‌مرغ را به صورت آب پز یا املت مصرف می‌کنید، نباید آن را برای وعده بعد گذاشته و دوباره گرم کنید.
کرفس: کرفس هم حاوی نیترات بوده که اگر دوباره گرم شود به نیتریت تبدیل می‌شود. اگر هم مجبور هستید غذای حاوی کرفس را دوباره گرم کنید، کرفس‌های آن را خارج کنید تا حرارت دوباره نبینند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی