[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

تازه‌های گردشگری، روزنامه شیراز نوین

یک دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در شیراز منحل شد

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی گشت جهان متین در شیراز منحل شد. به گزارش روابط عمومی ادراه کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس طی ابلاغی ازسوی معاونت گردشگری این اداره کل، شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی گشت جهان متین به شماره ثبت 28730 در شیراز منحل شد.
گفتنی است با توجه به موافقت اعضای کمسیون فنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس مبنی بر انحلال شرکت مذکور، این شرکت حق فروش هیچگونه بلیت، اجرای تور و... را نخواهد داشت.

سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فارس منصوب شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس طی حکمی، معاونت صنایع دستی این استان را منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس طی حکمی، حیدرعلی زاهدیان را به سمت «سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس» منصوب کرد. زاهدیان دانش‌آموخته کارشناس ارشد مدیریت است و بیش از ۲۰سال تجربه شغلی به‌عنوان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمان، مسئول روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، مسئول تحول اداری میراث فرهنکی فارس، متخصص و مدرس در رشته گوهرسنگ‌ها و دست‌بافته‌ها فعالیت مستمر داشته است. گفتنی است پیش از این «زهرا الحمدی» در این سمت فعالیت داشت.

احداث هتل 
جزو خدمات شهرداری‌ها شود

مهر: یک کارشناس گردشگری گفت: باید احداث هتل جزو خدمات شهرداری محسوب شده و در سند ملی توسعه گردشگری، این الزام برای شهرداری ها به وجود آید. سومین جلسه کارگروه هتل‌داری و مجتمع‌های پذیرایی شورای عالی سیاست‌گذاری تدوین سند ملی توسعه گردشگری با همکاری کمیسیون اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام و سازمان میراث فرهنگی در روز دوشنبه دوم مردادماه در سالن اجتماعات شرکت توسعه سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی برگزار شد. در این برنامه، علی رحیم‌پور استاد دانشگاه و کارشناس گردشگری گفت: باید در سندی ملی توسعه گردشگری که قرار است تدوین شود، شهرداری‌ها و شوراهای شهر و یا وزارت کشور موظف شوند برای حوزه گردشگری زمین اختصاص دهند که یا رایگان باشد یا با قیمت مناسب به سرمایه‌گذار تعلق بگیرد، وگرنه در تهران کسی توان خرید ۲هزار متر زمین برای هتل ندارد.
وی گفت: در همه جای دنیا احداث هتل جزو خدمات شهری محسوب می‌شود. بهتر است در ایران نیز این الزام برای شهرداری ها به وجود بیاید.
رحیم‌پور افزود: یکی از مشکلات برای مجتمع‌های بین راهی، نبود تأسیسات زیربنایی است. برخی اوقات احداث یک رمپ ورودی به اندازه یک مجتمع هزینه دارد. شاید باید برای یک مجتمع یک کیلومتر رمپ ایجاد کرد که آن هم هزینه‌بر است.
این استاد دانشگاه ادامه داد: باید ببینیم واحدهای پذیرایی اماکنی مانند ترمینال‌ها یا فرودگاه‌های ما به چه صورت است. زمانی که گردشگر وارد ایران می‌شود، باید از بازرسی‌ها، گمرک و فضای فرودگاه عبور کند. حتی برای گردشگر داخلی نیز باید دید بخش پذیرایی فرودگاه مهرآباد چگونه عمل می‌کند یا توریست زمانی که از فرودگاه خارج می‌شود ۳۰راننده تاکسی سر او می‌ریزند.هنوز تاکسی‌رانی فرودگاه‌های ما ساماندهی نشده است. دقیقاً در جایی که شهر تمام می‌شود مشکلات ما آغاز می شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی