[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۹
  • دوره جدید

کریستیانو رونالدو قصد ترک رئال را دارد؟ ، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- محمد شفیعی
کریستیانو رونالدو رئال را ترک نخواهد کرد اما به خاطر اذهان عمومی می‌گوید قصد خداحافظی از مادرید را دارد.
این اولین بار نیست که رونالدو می‌گوید می‌خواهد مادرید را ترک کند. آخرین بار هم نخواهد بود اما این بار عصبانیتش واقعیست. خیلی واقعی!
رونالدو به باشگاه رئال مادرید گفته می‌خواهد این تیم را ترک کند و تصمیمش را هم «برگشت‌ناپذیر» توصیف کرده. پس مشخص است که اگر این تصمیم عملی شود، پای مسئله‌ای «جبران‌ناپذیر» در میان بوده که شهرت ستاره پرتغالی را به خطر انداخته و او به همین خاطر باشگاه محبوبش را ترک کرده. 
هرکسی که بینا باشد یا حتی نباشد، می‌داند که رونالدو چقدر همیشه به تصویر عمومی‌اش اهمیت می‌دهد. حالا بعد از ۱۲ماه پر از موفقیت، اسم او به او عنوان یکی از بزرگترین متخلفان مالی بر سر زبان‌ها افتاده و این برای او غیرقابل قبول است.
این البته از نکات منفی شهرت جهانی است. وقتی شما مشهورید، هرکاری انجام دهید (یا حتی هرکاری که تنها متهم به انجام آن باشید)‌ در بوق و کرنا می‌شود. درباره رونالدو کتاب‌های زیادی نوشته شده، فیلم‌های قابل توجهی ساخته شده و در شبکه‌های اجتماعی هم حسابی ثبت‌ شده. پس نباید تعجب کرد موضوع فرار مالیاتی‌اش بر صدر خبرگزاری‌های جهان بنشیند.
رونالدو دست‌کم دو بار دیگر رئال را به خداحافظی تهدید کرده. هر دو بار به این دلیل که فکر می‌کرد باشگاه ارزش او را به اندازه کافی نمی‌داند یا حداقل نشان نمی‌دهد که چقدر ارزش او را می‌داند. رونالدو به نزدیکانش گفته هیچوقت حس نکرده باشگاه رئال پشتیبان همیشگی‌اش بوده. به ویژه اینکه بارسلونا در ماجرای مالیاتی مسی پشت سر او ایستاد اما در رئال خبری از این حرف‌ها نیست. بعد از این صحبت‌ها بود که باشگاه مادریدی تغییر جهت داد و تلاشش را کرد تا این ذهنیت را برای رونالدو عوض کند. نزدیکان رئال می‌گویند او در پایان فصل گذشته حسابی از دست باشگاه ناراحت بوده و به همین خاطر یک ملاقات پنهانی را در پایان فصل با سران پی‌اس‌جی برنامه‌ریزی کرد. 
تمام دلخوری‌های گذشته رونالدو با یک قرارداد بهتر و دریافتی‌بالاتر به پایان رسیده. اما باز هم مشکل رونالدو سر جایش است. تا چند روز دیگر مبلغ درآمد جدید مسی برای تمدید قرارداد اعلام می‌شود. قراردادی که قطعاً بیشتر از رونالدو است و این او را ناراحت خواهد کرد. رونالدو به خاطر یوروهایی که کمتر دریافت می‌کند، دلخور نمی‌شود. او نگران تصویرش در اذهان عمومیست. وقتی درآمد او از مسی کمتر باشد، ناخودآگاه مردم هم کیفیت بازی او را بعد از مسی می‌پندارند.
روزنامه آبولا پرتغال نوشته رونالدو فکر می‌کند دارد از سوی مقامات مالیاتی اسپانیا آزار می‌بیند و همین او را به فکر خروج از اسپانیا انداخته. موضوع آزار و اذیت البته می‌تواند خیلی زود بسیار جدی‌تر از گذشته شود. مبلغی که رونالدو متهم به پوشاندن آن از اداره مالیات شده خیلی زیاد نیست و به سختی به ۱۵میلیون یورو می‌رسد؛ اما مسئله اینجاست که مسی برای یک سوم همین مبلغ به ۲۱ماه زندان محکوم شد. لیونل البته خوش‌شانس بود که در اسپانیا محکومیت‌های زیر ۲سال تعلیق می‌شود، اما اگر رأی دادگاه رونالدو بیشتر از ۲۴ماه باشد چه؟
گرچه بعید است سوپراستاری مثل رونالدو حتی یک شب را هم در بازداشتگاه سپری کند اما همین احتمالات هم اعصاب رونالدو را به هم ریخته.
رئال مادرید فعلاً سعی کرده موضع رسمی نگیرید تا رونالدو آرام شود. شاید مادرید حتی پیشنهاد دهد که جریمه مالیاتی رونالدو را پرداخت کند. از قرارداد رونالدو با مادرید چیزی نزدیک به ۵سال باقی ‌مانده و رونالدو بعید است بتواند به راحتی باشگاه را ترک کند. البته منچستر و پاری سن‌ژرمن آماده خرید او هستند اما فعلاً باید صبر کنند و اوضاع را تماشا کنند و البته امید داشته باشند.
آبولا هفته پیش اعلام کرد یک پیشنهاد ۱۸۰میلیون یورویی برای رونالدو وجود دارد. کریستیانو حتماً به این پیشنهاد به چشم مثبت نگاه می‌کند؛ چرا که می‌تواند او را در ۳۱سالگی به گران‌ترین بازیکن فوتبال دنیا تبدیل کند و این همان تصویری است که او همیشه به دنبال آن بوده. رونالدو در جام کنفدراسیون‌ها در معرض رسانه‌های بسیاری قرار خواهد داشت و این فرصت خوبی خواهد بود تا ابعاد دیگری از ماجرا روشن شود. رئال این بار خطر را باید جدی بپندارد و قاطعانه‌تر از گذشته سعی کند از سوپراستارش دفاع کند. اینکه رونالدو می‌گوید‌ «تصمیمش برگشت‌ ناپذیر است»، «برگشت‌پذیر» خواهد بود، اما خراب شدن تصویر رونالدو در اذهان عمومی نه. کریستیانو می‌خواهد به مقامات رئال این را بفهماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی