[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

تکواندو قهرمانی جهان ۲۰۱۷؛ ایران سوم جهان شد ضعیف‌ترین نتیجه در سالیان اخیر ، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: تیم تکواندوی ایران در بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی با دو پله سقوط در رده سوم ایستاد.
تیم مردان تکواندوی کشورمان که با هدایت مهدی بی‌باک در بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی تکواندو حاضر شد، بعد از کره جنوبی و روسیه به عنوان سومی دست پیدا کرد تا به این ترتیب نتواند از عناوین نایب قهرمانی و قهرمانی خود دفاع کند. در بخش تیمی مردان، تیم ایران با کسب 2مدال نقره توسط آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی و 1برنز توسط مسعود حجی زواره و 46امتیاز روی سکوی سوم ایستاد و این در شرایطی است که ایران از سال 2001 تاکنون در تمام دوره‌های رقابت‌های جهانی یا بر سکوی اولی ایستاد یا نایب قهرمان شده بود.
ایران در این مسابقات مدال طلا نگرفت. آخرین دوره‌ای که ایران در رقابت‌های جهانی موفق به کسب نشان طلا نشده بود سال 2007 بود که با وجود این در آن دوره نیز تیم اعزامی به رتبه نایب قهرمانی رسید.
کره جنوبی در این دوره با 3مدال طلا، یک برنز و 67امتیاز قهرمان شد و تیم روسیه با یک مدال طلا، 3نقره، یک برنز و 62امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.
تیم‌های آذربایجان، انگلیس، چین، چین تایپه، مکزیک، ازبکستان و قزاقستان به ترتیب در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند.
در بخش بانوان نیز کیمیا علیزاده موفق شد تک مدال تیم را به دست بیاورد و صاحب مدال نقره شود. او همچنین اولین مدال نقره تاریخ تکواندو بانوان در مسابقات جهانی را کسب کرد. هدایت تیم بانوان برعهده مهرو کمرانی بود.
جدول رده‌بندی بیست و سومین دوره رقابت‌های جهانی تکواندو را در زیر مشاهده می‌کنید:

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی