[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۳
  • دوره جدید

افتتاح نخستین پيست سواركاري و اولين سالن استاندارد تيراندازي در شیراز، روزنامه شیراز نوین

شهرداری از ساخت و ساز‌ها در جنوب شهر و توسعه متوازن در تمام نقاط استقبال می‌کند و با تأمین زیرساخت شرایط را برای سرمایه گذاری در تمام بخش‌ها فراهم کرده است.
شهردار شیراز با بیان این مطلب در آیین افتتاح فاز 2 و 3 بوستان مادر در نوزدهمین مراسم افتتاحیه پروژه‌های شهرداری در سال جاری گفت: فاز یک این بوستان با مساحت 7هکتار حدود 3سال پیش افتتاح شد و فاز دوم و سوم که 28هکتار و شامل 30زیرپروژه است، امروز به بهره برداری رسید.
مهندس علیرضا پاک فطرت ابراز داشت: در مجموع  35هکتار در سه فاز افتتاح شده است و تنها 15هکتار باقی مانده این بوستان برای حضور سرمایه گذاران برای اجرای مجموعه‌های گردشگری در نظر گرفته شده و با عملیاتی شدن آن، این پارک به یک مجموعه کامل تبدیل می‌شود. 
او خاطرنشان کرد: شهرداری با تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری گردشگری، شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران در این پارک فراهم کرده است.
شهردار شیراز با اشاره به سالن تیراندازی واقع در این بوستان با مساحت 3هزار و 600متر مربع با هزینه اجرایی 60میلیارد ریال ابراز داشت: اگر وسایل و تجهیزات در این سالن نصب نشده است، مربوط به بحث‌های تأمین امنیت در این پارک است که با فراهم شدن آنها تجهیزاتی که با اعتبار 500میلیارد تومان توسط شهرداری خریداری شده نصب خواهد شد. شهردار شیراز به اعضای شورای اسلامی شهر پیشنهاد داد که اسم سالن تیراندازی واقع در این پارک به نام ساره جوانمردی بانوی قهرمان و صاحب مدال طلای جهان و پارالمپیک نامگذاری شود.
شهردار شیراز بر واگذاری سالن‌های تیراندازی و اسب سواری واقع در این بوستان به هیئت‌های مربوط تأکید کرد و ادامه داد: وظیفه شهرداری احداث چنین مکان‌هایی است و اداره کردن آنها را باید به افراد متخصص در این هیئت‌های ورزشی سپرد. 
پاک فطرت عنوان کرد: در صورت تعیین تکلیف واگذاری سالن‌های ورزشی واقع در بوستان مادر و برنامه‌های بهره برداری تا پایان سال می‌توانیم سالن‌ها  را مجهز به تجهیزات خریداری شده کنیم و تحویل  ورزشکاران بدهیم.
او با اشاره به مرکز اسب سواری و نگهداری اسب در این بوستان تصریح کرد: شهرداری سازنده و زمینه ساز این مکان‌های تفریحی و رفاهی برای شهروندان است و نگهداری و اداره کردن چنین مکان‌هایی نیازمند حضور متخصصان است.
پاک فطرت با تأکید بر این مطلب که عوارض دریافتی مردم برای اداره شهر و آبادانی شهر هزینه می‌شود،  خاطرنشان کرد: هزینه‌های احداث زمین چمن مصنوعی با اعتبار حدود 5میلیارد ریال در این بوستان با مساحت یک هزار و 200متر مربع توسط آقای فرهادی خیر شیرازی تأمین شده است.  شهردار شیراز تصریح کرد: این مکانی که امروز تبدیل به پارک شده است، در گذشته محل تجمع اتباع بیگانه با شرایط نامناسب بود که با تبدیل به پارک علاوه بر حفظ موقعیت آن، از تفکیک و ساخته‌های نامعلوم جلوگیری شد.
پاک فطرت با اشاره به اینکه در بوستان مادر مجموعه کاملی از فضاهای ورزشی همچون بسکتبال و والیبال دیده شده است، ابراز داشت: یک مجموعه بسیار زیبای موتورسواری و اتومیبل‌سواری نیز در این بوستان دیده شده است.
او درباره احداث استخر سرپوشیده نیز گفت: مکانی در سطح منطقه 2 برای احداث یک سالن سرپوشیده استاندارد در سطح بین المللی در نظر گرفته شده که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. شهردار شیراز اظهار امیدواری کرد فضاهای ورزشی و فرهنگی واقع در بوستان مادر رها نشود و با سپردن مدیریت داخلی آنها به اهداف تعریف شده خود برسد.  او تأکید کرد: اتفاقاً فرهنگسراها هم باید به اهل فرهنگ سپرده شود و شهرداری تنها باید یک مدیریت روی آنها داشته باشد. شهردار شیراز با اشاره به احداث سالن آتش نشانی و مکان در نظر گرفته شده برای آموزش داوطلبان آتش نشان گفت: مجموعه اورژانس و آتش‌نشانی علاوه بر استقرار باید بحث آموزش نیروهای آتش‌نشان داوطلب را مد نظر قرار دهند.
شهردار  با تأکید بر این مطلب که این بوستان‌ها که شهرداری احداث می‌کند متعلق به مردم است، اظهار امیدواری کرد بوستان 50هکتاری مادر با توجه به پروژه‌هایی که در آن تعریف شده، به عنوان یکی از کانون‌های توسعه منطقه 5 باشد. پاک فطرت تصریح کرد: ما به عنوان شهرداری وظیفه تأمین زیرساخت‌ها و در اختیار قرار دادن آنها به مردم را داریم. او تأکید کرد باید پول مردم در توسعه زیرساخت‌ها صرف شود. وی عنوان کرد: تمام تلاش شهرداری این است که در تمام محلات، فضاهای ورزشی استاندارد احداث نماید.
راستگو ناظر شورا در منطقه 5 نیز گفت: افتتاح بوستان مادر با 30زیرمجموعه و مجموعه ورزش‌های استاندارد، نشان از تلاش شبانه روزی مجموعه شهرداری است که بعد از افتتاح فاز یک در فاز 2 و 3 رخ داده است. راستگو از تملک 3باغ خانواده و بهره برداری آن در آینده نزدیک در سطح منطقه 5 خبر داد و گفت: تاکنون 10باغ خانواده افتتاح شده است که به زودی به 15باغ خانواده افزایش پیدا می‌کند.
او با بیان اینکه تأمین امنیت بوستان مادر باید از اولویت‌ها باشد، خاطرنشان کرد: با نگهداری این پارک و واگذاری مجموعه‌های ورزشی شهد و شیرینی بهره‌برداری پروژه‌ها را به مردم بچشانیم.
راستگو با تأکید بر این مطلب که با افتتاح پروژه‌های ورزشی و فرهنگی این منطقه به ویترین سالن‌های ورزشی در شهر شیراز بدل می‌شود، ابراز داشت: روزی که در سال 92 من به منطقه 5 ورود کردم، تنها یک کلیومتر شبکه فاضلاب وجود داشت و اکنون و با گذشت 4سال با تعامل با اداره آبفا وسعت شبکه‌های فاضلاب به 130کیلومتر افزایش یافته است.
او تأکید کرد: با تعامل بین شهرداری و اداره برق هیچکدام از بلوارهای این منطقه از تاریکی رنج نمی‌برد و روشنایی کامل دارند. نامور شهردار منطقه 5 نیز با اشاره به اینکه این اراضی قبلاً به صورت آلونک‌هایی بود که تصویر ناخوشایندی را ایجاد کرده بود و باعث  سلب آرامش می‌شد، ابراز داشت: تا قبل از احداث پارک 50هکتاری هیچ کسی رغبتی برای سرمایه گذاری نداشت که در حال حاضر بعد از افتتاح این پارک و اختصاص تنها سالن‌های ورزشی استاندارد کشوری در این شهر و جنوب آن، شاهد ورود سرمایه گذاران هستیم.
نامور عنوان کرد: افتتاح  فاز 2 و 3 مجموعه بزرگ فرهنگی‌ورزشی مادر به مساحت 50هکتار و اعتبار 140میلیارد ریال در بلوار احمد بن موسی(ع) ابتدای بلوار صنعت با هدف توسعه اماکن فرهنگی، ورزشی و اجتماعی و هزینه تملک 100میلیارد ریال انجام شده است.
او عنوان کرد: فرهنگسرا، آمفی تئاتر روباز و مجموعه سالن تیراندازی، مجتمع تجاری‌رفاهی، سالن‌های ورزشی، زمین چمن مصنوعی و زمین والیبال و مرکز نگهداری اسب و ساختمان اداری شامل اتاق مدیریت، اتاق پلیس، اورژانس و آتش نشانی جزء 30زیرپروژه بوستان مادر است.
نامور تصریح کرد: فرهنگسرای مادر با  هزینه اجرای 14میلیارد و 500میلیون ریال در 4طبقه و کلاس‌های آموزشی با توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، اجتماعی و ارتقای فرهنگ شهروندی افتتاح شد.
او عنوان کرد: احداث 11واحد تجاری و یک  واحد کافی‌شاپ با هزینه اجرای 5میلیارد ریال با هدف خدمات رسانی به شهروندان و درآمدزایی پایدار برای شهرداری در بوستان مادر احداث شده است. 
نامور از افتتاح پارک استعجاب با هزینه اجرای یک میلیارد و 400میلیون و با مساحت 7هزار و 400 با افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد فضایی آرام و مفرح برای شهروندان ایجاد شده است، گفت. همچنین لوله‌گذاری آب‌های سطحی با هزینه نزدیک به 2میلیارد و 500میلیون ریال به طول 400متر و با هدف جمع‌آوری آب‌های سطحی در انتهای شهرک شهید دستغیب به طرف پل سلطان آباد نیز در حال انجام است. 
استانداردترین باشگاه اسب‌سواری جنوب کشور در بوستان مادر 
شاپور طفیونی رئیس هیئت سوارکاری استان فارس نیز  ضمن تقدیر و تشکر از شهردار شیراز گفت: مرکز سوارکاری بوستان مادر یکی از استانداردترین باشگاه‌های جنوب کشور است و این اتفاق مهم در استان می‌تواند این کلان‌شهر را میزبان مسابقات ملی و بین المللی سوارکاری در کشور کند.
رئیس هیئت و سوارکاری استان فارس عنوان کرد: در این مجموعه سوارکاری در دو بعد دنبال می‌شود؛ یکی برگزاری مسابقات و دوم  تولید و ازدیاد نسل اسب اصیل استان فارس. طفیونی ابراز داشت: این مجموعه با 13باکس ورزشی و پرورش اسب‌ها می‌تواند میزبان مسابقات ملی و بین المللی باشد و در توسعه ورزش اسب سواری بهترین پناسیل در جنوب کشور باشد که به نمایندگی از اداره ورزش و جوانان استان از مجموعه شهرداری شیراز تشکر می‌کنم. علی روزی‌طلب مدرس فدراسیون تیراندازی نیز گفت: مجتمع سالن‌های تیراندازی که در بوستان مادر افتتاح شد، با مساحت 3هزار و 600متر یکی از بی نظیرترین مجموعه‌های کشور بعد از سالن تیراندازی آزادی در تهران است.
او با بیان اینکه این رشته یکی از مدال آورترین رشته‌ها در مسابقات بین المللی است، ابراز داشت: رشته‌های تیراندازی در 2بخش اهداف ثابت و متحرک علاوه بر برگزاری مسابقات زمینه آموزش را با احداث این سالن  فراهم کرده است. روزی‌طلب با بیان اینکه به بار نشستن چنین سالن ورزشی با این استانداردهای روز دنیا یک آرزوی دیرینه ورزشکاران تیراندازی بود، عنوان کرد: این سالن و تجهیزاتی که توسط شهرداری خریداری و تأمین شده است، زمینه ساز کسب 60مدال ورزشی در مسابقات المپیک و پارالمپیک است که با پرورش نیروهای ورزشکار و علاقه‌مند این سالن می‌تواند یک افتخار بزرگ برای شهر شیراز و کشور باشد. ساره جوانمردی قهرمان پارالمپیک و دارنده مدال طلای این مسابقات گفت: امروز خوشحال هستم و خداقوت می‌گویم به شهردار شیراز و مجموعه آن که با افتتاح چنین مجتمع بزرگ و استانداردی یک افتخار بزرگ را برای استان به وجود آوردند. او تصریح کرد: این مجموعه به دلیل فضای احداث شده و تجهیزات در نظر گرفته شده می‌تواند محل برگزاری کمپ مسابقات ملی و بین المللی باشد و این کلان شهر را مهد تیراندازی در کشور نماید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی