[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

پارسایی: عربستان صداقت خود در تأمین امنیت حجاج را با صدور ویزای دیپلمات‌های ایرانی ثابت کند، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی معتقد است تیم ۱۰نفره دیپلماتیک ایرانی باید پیش از اعزام حجاج، در عربستان مستقر شوند تا شرایط این کشور را برای حضور ۸۰هزار حاجی ایرانی بررسی کنند.
بهرام پارسایی در خصوص عدم صدور ویزای تیم ده نفره دیپلماتیک ایرانی که باید ابتدای شوال صادر می‌شد تا هم اکنون پیش از اعزام حجاج در عربستان مستقر باشند، گفت: مسئله اعزام حجاج یک مسئله حاکمیتی است و نظام راجع به آن تصمیم می‌گیرد. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه به ضرورت نظارت مجلس در امور مختلف پرداخت و عنوان کرد: مجلس نسبت به همه امور می‌تواند از ابزار نظارتی خود استفاده کند لذا طبق قانون و توصیه مقام معظم رهبری بر تقویت این بعد، مجلس نیز نظرات خود را درخصوص اعزام حجاج و شرایط آن ارائه می‌دهد.
وی در ادامه به جلسه‌ای که با حضور مسئولان سازمان حج در کمیسیون اصل نود برگزار شد اشاره و اظهار کرد: در این جلسه مطرح شد که عربستان نسبت به امنیت حجاج تعهد داده که البته ما هیچ تعهدنامه‌ای رویت نکردیم با این حال معتقدیم بحث تأمین امنیت حجاج نیاز به یک پیگیری جدی دارد.
پارسایی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی با عربستان کاملا قطع است، یادآور شد: پیش از اعزام نمایندگان وزارت خارجه که هنوز ویزای آنها نیز صادر نشده چندان نمی‌توان امید به صداقت عربستان درخصوص اجرای امور حج داشت. وی افزود: تا زمانی که ویزا صادر نشود و تیم دیپلماتیک در عربستان استقرار پیدا نکرده و شرایط را از نزدیک نبیند نمی‌توان مطمئن بود که حقوق اولیه حجاج تأمین شود لذا این اتفاق باعث می‌شود که با اعتماد کامل به نیت سعودی نگاه نشود. عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه عربستان باید با صدور ویزای تیم دیپلماتیک صداقت خود را اثبات کند، خاطرنشان ساخت: عدم صدور ویزای دیپلمات‌های ایرانی تاکنون جای تأمل دارد چرا که استقرار آنها برای اعزام حجاج ضروری است و بدون حضور آنها نمی‌توان متوجه شد شرایط عربستان برای حضور 80هزار حاجی ایرانی فراهم است یا خیر.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی