[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

مهار به‌موقع آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی ، روزنامه شیراز نوین

بروز آتش‌سوزی در ساختمان مسکونی در معالی‌آباد، با نجات سه نفر از ساکنان ساختمان به خیر گذشت

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در ساعت 16:23 روز سه‌شنبه، آژیر حریق ایستگاه چهار آتش نشانی به دنبال آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در خیابان دوستان به صدا درآمد و تیم‌های امدادی و اطفایی به سرعت خود را به محل حادثه رساندند.
هاشم محقق فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در شرح این عملیات اطفایی‌امدادی گفت: به محض رسیدن نیروهای عملیاتی در محل مشاهده شد ایزوگام دیواره خارجی ساختمان مسکونی چند طبقه در خیابان دوستان معالی آباد به دلیل حریق ضایعات زمین مجاور ساختمان، دچار آتش سوزی شده بود و شعله‌های آتش به سرعت در حال گسترش و سرایت به قسمت داخلی ساختمان بود که پس از حضور و تقسیم بندی آتش نشانان به چند گروه امدادی و اطفایی، عملیات اطفای حریق و تخلیه ساختمان که قسمتی از آن به عنوان رستوران استفاده می‌شد، انجام شد.
محقق ادامه داد: خوشبختانه با سرعت عمل و مدیریت مدبرانه صحنه حادثه، از گسترش شعله‌های آتش و سرایت آنها به داخل ساختمان جلوگیری شد و عملیات اطفای حریق بعد از یک ساعت تلاش نیروهای عملیاتی مهار شد و بعد از آن بازدید از طبقات مختلف ساختمان، پارکینگ و تخلیه کامل دود انجام شد.
محقق به امدادرسانی و انجام عملیات تخلیه ساکنین وحشت زده اشاره کرد و گفت: با توجه به دود غلیظ و اولویت نجات جان انسان‌ها در وهله اول، به سرعت نسبت به تخلیه ساکنین از جمله افراد مسن و کودک خردسالی که در راه پله‌ها متوقف شده بودند، اقدام کردیم.
فرمانده ایستگاه چهار در ادامه افزود: حریق باعث ترس و وحشت ساکنین شده بود که خوشبختانه با سرعت عمل و حضور به موقع و عملکرد مناسب نیروهای آتش نشانان، تخلیه ساکنین و همزمان با آن اطفای حریق به موقع انجام شد و خسارت‌ها را به حداقل رساندیم.
گفتنی است در این حادثه که علت آن توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، به گفته عوامل اورژانس سه نفر مصدوم و دچار دودزدگی شده بودند که در همان ساعات اولیه به مراکز درمانی انتقال داده 
شدند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی