[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

پرونده قتل زن تنها روی میز قضات دادگاه کیفری، روزنامه شیراز نوین

رسیدگی به این پرونده از ساعت 18:30 25دی سال گذشته و با گزارش مأموران کلانتری 108 نواب در رابطه با قتل زن سالمندی در آپارتمانش آغاز شد. 
بازپرس منافی آذر و تیم جنایی پس از ورود به خانه با جسد زنی 85ساله به نام بلقیس روبه‌رو شدند که دست، پاها و دهانش بسته شده بود و به هم ریختگی خانه نیز حکایت از سرقت داشت. 
زن جوانی به نام «المیرا» که همسایه روبه‌روی آپارتمان پیرزن بود و گزارش جنایت را به پلیس اعلام کرده بود، به بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران گفت: بلقیس که تنها زندگی می‌کرد روز حادثه از من خواست کنترل تلویزیونش را به تعمیرگاه ببرم تا درست کند. 
اما زمانی که برگشتم متوجه شدم در ورودی خانه شکسته است. درحالی که خیلی ترسیده بودم، با عجله همسایه‌ها را صدا کردم و از آنها کمک خواستم. با همسایه‌ها وارد خانه شدیم که با جسد پیرزن داخل پذیرایی روبه‌رو شدیم. در ادامه تحقیقات، فرزندان مقتول از سرقت طلاهای مادرشان در سال گذشته نیز خبر داده و مدعی شدند که به المیرا در رابطه با این سرقت مشکوک بوده‌اند. تناقض‌گویی‌های المیرا و شک خانواده مقتول به او، احتمال دست داشتن این زن در قتل را قوت بخشید. 
کارآگاهان در گام بعدی به بررسی دوربین‌های مداربسته اطراف محل زندگی پیرزن پرداختند تا اینکه مشخص شد «المیرا» حدود ساعت یک بعد از ظهر در خانه را برای مرد جوانی باز کرده است. بعد از نیم ساعت نیز مرد جوان با در دست داشتن وسایلی از ساختمان خارج شده بود. 
بدین‌ترتیب مشخص شد زمان حضور مرد ناشناس با موقع مرگ پیرزن هماهنگی داشته است. زمانی که کارآگاهان این سرنخ را در کنار سایر موارد قرار دادند، احتمال دست داشتن المیرا در قتل پررنگ‌تر شد. سرانجام المیرا به قتل با همدستی مرد جوانی به نام اشکان اعتراف کرد و گفت: حدود 4سال قبل با اشکان آشنا شدم. او به من علاقه‌مند بود و قرار شد با هم ازدواج کنیم. مدتی قبل از حادثه، اشکان به‌عنوان نظافتچی به خانه پیرزن رفت. 
آن موقع بود که پیشنهاد سرقت از خانه بلقیس را مطرح کرد. 
چون اشکان وضع مالی خوبی نداشت، با او موافقت کردم اما قصد ما جنایت نبود. با اعتراف زن جوان، اشکان بازداشت شد و در تحقیقات به سرقت منجر به قتل اعتراف کرد.بدین ترتیب بازپرس جنایی، کیفر خواست اشکان را به اتهام قتل عمد و المیرا را به اتهام معاونت در پرونده صادر کرد. قرار است متهمان پس از تعیین وقت در دادگاه کیفری پای میز محاکمه بایستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی