[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

تازه‌های گردشگری، روزنامه شیراز نوین

کشف مومیایی 1300ساله ایرانی در سیبری 
ایران آنلاین: باستان‌‌شناسان روس با کشف ریشه‌های مومیایی 1300ساله‌ای که در سیبری پیدا شده بود، شگفت‌زده شدند.
مومیایی متعلق به جوانی در دوره قرون وسطی است و به تمدنی ناشناخته تعلق دارد و تمام بدنش در پیله‌ای از فلز مس و خز گران‌بها پیچیده شده است.
اکنون دانشمندان پس از تحقیق اعلام کردند که آزمایش‌های انجام شده روی دی ان ای مومیایی روشن کرده است که این جوان یک آسیایی و از نژاد ایرانیان بوده است.
«الکساندر گاسه» محقق مرکز تحقیقات انسان‌شناسی روسیه در این‌باره گفت: «پاهای مومیایی با مس و مروارید پوشیده شده بود. اطراف مومیایی نیز خزی ارزشمند با لایه‌ای از مس قرار داده بودند. ما توانستیم پیوندهای عجیبی در مومیایی بیابیم که متعلق به ایرانیان است. قصد داریم با بازکردن خز اطراف مومیایی به سن واقعی، جنسیت و نوع غذایی که می‌خورده اطلاعات بیشتری به دست آوریم. جالب آنکه پاهای مومیایی در جهتی که رودخانه قرار داشته دفن شده و به رودخانه اشاره دارد. این نوع از خاکسپاری در گذشته اهمیت مذهبی داشته است و حیات بخش بودن آب را یادآوری می‌کند. اکنون محققان کره‌ای با همکاری دانشمندان روس سعی دارند اطلاعات بیشتری درباره این مومیایی شگفت‌انگیز بیایند.»


بازدید معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور از یک اقامتگاه سنتی در شیراز
بازدید سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، امین قاسمی معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی فارس و کارشناسان این استان، ازیک اقامتگاه سنتی در دست ساخت واقع در بافت تاریخی و فرهنگی شیراز
این اقامتگاه سنتی با مالکیت امیر سبوکی با متراژ 262مترمربع و پیشرفت فیزیکی 60درصد است. میزان سرمایه‌گذاری این پروژه 9میلیارد و 870میلیون ریال و پیش‌بینی اشتغال 15نفر است.


بازدید معاون برنامه‌ریزی و  سرمایه‌گذاری از روند ساخت هتل4ستاره شهر راز

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، سعید شیرکوند معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور، مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، امین قاسمی معاون سرمایه‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی فارس و جمعی از کارشناسان این اداره کل، از روند ساخت پروژه هتل 4ستاره شهر راز در شیراز با پیشرفت فیزیکی 80درصد بازدید کردند. گفتنی است این هتل در دست ساخت با مالکیت حسین صرامی، دارای متراژ 26هزار متر مربع، تعداد 105اتاق و پیش‌بینی 220تخت است که پس از افتتاح، زمینه اشتغال 150نفر را فراهم می‌سازد. همچنین برآورد میزان سرمایه‌گذاری این پروژه رقمی بالغ بر 570میلیارد ریال است.


بازدید معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی از هتل درحال ساخت آسمان

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس روز چهارشنبه 4مردادماه ۹۶ سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر خود به استان فارس با همراهی مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، امین قاسمی معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی فارس و کارشناسان این استان، از هتل 5ستاره در حال ساخت آسمان بازدید کرد.
این هتل 5ستاره در دست ساخت دارای 2هزار و 89مترمربع زیربنا و پیشرفت فیزیکی 75درصد است. میزان سرمایه‌گذاری این پروژه  280میلیاردو  700میلیون ریال است. همچنین این هتل دارای 430اتاق با پیش‌بینی 900تخت و اشتغال‌زایی 300نفر است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی