[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

تعطیلی استخر هلال‌احمر لارستان پس‌از ۲۰سال، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: استخر هلال احمر لارستان پس از ۲۰سال فعالیت به دلیل خرابی در موتورخانه آن تعطیل شده و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.
به دلیل گرمای بسیار بالای هوا در مناطق جنوبی استان فارس و به ویژه شهرستان لارستان، ورزش‌های آبی در تمام طول سال دارای طرفداران زیادی است. شهر لار دارای 2استخر سرپوشیده و یک استخر روباز است که از این میان با وجود تقاضای بالای شهروندان برای استفاده از این مجموعه‌های ورزشی، فقط یک استخر در تابستان امسال فعالیت دارد.
استخر هلال احمر لارستان تا چند ماه پیش فعالیت داشت که به دلیل خرابی موتورخانه تعطیل شده و در حال حاضر شهروندان از استخر عطائی استفاده می‌کنند که به علت تعطیلی 2استخر دیگر، این استخر با شلوغی و ازدحام زیادی روبه‌رو شده است.
در این زمینه، یکی از شهروندان با گلایه از تعلل صورت گرفته در بازسازی و راه‌اندازی استخر هلال احمرگفت: مسئولان باید توجه داشته باشند که لارستان به ویژه در فصل گرما نیازمند ورزش‌های آبی است و در اسرع وقت مشکلات را رفع کنند.
شهروند دیگری با بیان اینکه افراد زیادی برای آب‌درمانی به استخرها مراجعه می‌کنند اما به دلیل تعطیلی 2استخر موجود این فرصت از آنها گرفته شده است، افزود: به جهت شلوغی در تنها استخر فعال در لار، امکان بهره مناسب درمانی از آب وجود ندارد.
حمیدرضا رشیدی، مسئول هلال احمر لارستان درباره علت تعطیلی استخر هلال احمر با توجه به فصل گرما و نیاز مردم، گفت: پس از فعالیت 20ساله این استخر، موتورخانه آن به طور کلی با وجود تعمیرات از کار افتاده است و امید می‌رود با مشارکت خیرین این مشکل با تعویض موتورخانه برطرف شود. 
وی با اشاره به اینکه تاکنون استخر هلال احمر به بخش خصوصی اجاره داده و درآمد ناشی از آن به مرکز استان ارسال می‌شد، افزود: بنا بود با توافقات جدید با خیرین از این پس درآمدها صرف خود استخر هلال احمر شود، اما تاکنون نگهداری مناسبی از موتورخانه نشده است. 
رشیدی با بیان اینکه بنا به پیش‌بینی کارشناسان برای تعویض موتورخانه حدود 500میلیون تومان بودجه لازم است، گفت: استخر هلال احمر لارستان به تابستان امسال نمی‌رسد و تا آماده و نصب شدن دستگاه‌ها، احتمال راه‌اندازی مجدد تا ماه آبان یا آذر امسال وجود دارد.
مسئول هلال احمر لارستان با اشاره به اینکه با توجه به میزان کم بودجه‌ها امکان مشارکت این سازمان در بازسازی استخر وجود ندارد، افزود: هلال احمر بیشتر به دنبال خدمات‌دهی است تا کسب سود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی