[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

برپایی شب شعر رضوی در آباده، روزنامه شیراز نوین

مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برپایی اولین برنامه شعر رضوی امسال به میزبانی شهرستان آباده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در راستای آغاز دهه کرامت همزمان با میلاد حضرت معصومه(س)، بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و میلاد مسعود حضرت امام رضا(ع) شب شعر رضوی با حضور معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، فرماندار، بخشدار، مسئولین، شعرا و علاقه‌مندان به خاندان عصمت و طهارت برگزار شد. محمدرضا زارع، فرماندار آباده در این برنامه ضمن تبریک ایام دهه کرامت بیان داشت: دهه کرامت جلوه‌ای از شکوه مهر و دلدادگی است و صمیمانه این ایام مبارک را به همگان، خصوصاً اهالی شعر و ادب تبریک می گویم. 
وی با اشاره به فرهنگ و تمدن غنی ایران به خصوص در حوزه ادبیات افزود: ایران ما مهد تمدن و جایگاه بزرگان علم و ادب، خصوصاً شاعران نامی است که هرکدام در جایگاه رفیع ادبیات سرآمد هستند که از آن جمله می‌توان به حافظ، سعدی، فردوسی و... اشاره نمود.
فرماندار آباده در ادامه اظهار داشت: ادبیات از معدود رشته‌هایی است که به طور جدی با فرهنگ ارتباط دارد و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، با استفاده از ابزار شعر، داستان و یا نویسندگی پیام خود را به همگان می‌رسانند و از جمله شاخه‌های آن می‌توان به ادبیات آئینی اشاره کرد که امشب شاهد برگزاری شب شعر رضوی به رویکرد عشق و ارادت به ساحت مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) هستیم و من صمیمانه از برگزار کنندگان این برنامه، خصوصاً اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده تشکر و سپاسگزاری می نمایم. 
مهدی احمدی مدیر گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این برنامه ضمن تبریک اعیاد خجسته دهه کرامت ضمن توضیح درخصوص دومین جشنواره شعر رضوی اقوام ایرانی که برای دومین سال به میزبانی شهر شیراز برگزار می‌شود، بیان داشت: یکی از اهداف و برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، تمرکززدایی برنامه‌های فرهنگی و هنری از مرکز استان و استفاده از ظرفیت‌های موجود در شهرستان‌های فارس است که یکی از این برنامه‌ها، برگزاری شب‌های شعر رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا است.
دبیر اجرایی جشنواره شعر رضوی گفت: این مهم با تأکید و پیگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تحقق پیدا کرد و امسال شاهد برگزاری شب‌های شعر رضوی در شهرستان‌های فارس خواهیم بود که با توجه به سابقه طولانی شهرستان آباده در حوزه شعر و ادبیات، شاهد اولین برنامه شعر رضوی امسال در این شهرستان هستیم که جا دارد از زحمات فرماندار، بخشدار، رئیس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های ادبی این شهرستان برای برگزاری این برنامه تشکر و قدردانی نمایم.
عرب شیبانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در این برنامه اظهار داشت: آباده از استعدادهای بسیار خوب و ارزشمندی برخوردار است که نه تنها در استان، بلکه در کشور سرآمد هستند و ما به وجود چنین شعرا و ادیبانی افتخار می‌کنیم. امید که بتوانیم با برگزاری چنین برنامه‌هایی، گامی بهتر در راستای ترویج فرهنگ، خصوصاً فرهنگ اهل بیت(ع) برداریم. در ادامه برنامه، شاعران انجمن‌های ادبی خصوصاً مهمان ویژه این برنامه حاج احد ده‌بزرگی، به سرودن اشعاری در وصف حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ(ع) و امام رضا(ع) پرداختند و برنامه‌هایی همچون صلوات خاصه امام رضا(ع)، چاووش‌خوانی، اجرای سرود «رضا رضا» و دونوازی سه تار و تمبک، جلوه خاصی به این برنامه بخشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی