[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

مسلم نیادوست: خوشحالم که حقم را گرفتم دیگر برنز را دوست ندارم، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: مسلم نیادوست دومین ایرانی است که توانسته در رشته دو 1500متر در مسابقات قهرمانی آسیا مدال بیاورد. او همچنین دومین شیرازی است که توانسته در کلیه رشته‌های دو و میدانی در مسابقات قهرمانی آسیا روی سکو برود. همین دو مورد اهمیت کارهای بزرگی که او پس از طی مسیری سخت و نفس گیر انجام داده را به خوبی نشان می‌دهد. این دونده شیرازی حالا نفسی به راحتی کشیده و احساس خوبی از به دست آوردن اولین مدال آسیایی خود دارد اما از طرفی خستگی اردوها و تمرینات سنگین یک سال اخیر هنوز او را رها نکرده و از طرف دیگر به شدت در فکر مسابقات آینده است و به خصوص کسب مدال در بازی‌های آسیایی سال آینده.
رکورد خوب من نظر مسئولان را عوض کرد
خیلی خسته ام. امسال مسابقات طوری پیش رفت که از آغاز فصل رقابت‌های من شروع شد و شاهد بودید که دو مسابقه خیلی سنگین را در همین شیراز برگزار کردم. بعد از آن مسابقات لیگ طلایی شروع شد و بعدش انتخابی تیم ملی بود که رفتم بهترین نتیجه سال خود را آنجا کسب کردم. یک رکورد خیلی خیلی خوب که نظر مسئولان را عوض کرد. ولی چون دوم شده بودم یک سری شرط‌های دیگر گذاشتند که بروم قزاقستان و آنجا هم در میان باد و طوفان دویدم و طلا گرفتم. بعد از آن به یک‌باره گفتند بیا که 4روز دیگر باید عازم هند شوی. رفتم هند برای مسابقات قهرمانی آسیا و در صورتی که فکر می‌کردند نمی‌توانم مدال بگیرم، حالا به خاطر نتایج خوب امسالم اعزامم می‌کنند که یک پاداشی به من داده باشند که فقط یک سفر رفته باشم. اما خدا کمک کرد و زحمات ده ساله ما به بار نشست و توانستم مدال بگیرم. 
دومین مدال آسیایی ایران در رشته 1500 متر
این مسابقات بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا بود که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود و در این 44سال فقط آقای سجاد مرادی توانسته بود در 1500متر مدال بگیرد. در بازی‌های آسیایی هم که سال آینده برگزار می‌شود امیدوارم این مدال را تکرار کنم. اما خوشرنگ‌تر. دوست ندارم دیگر برنز بگیرم. دوست دارم سکوی بالاتری داشته باشم و اگر آن بالای بالا شد چه بهتر. 
توقعات بالا رفته
بعد از مدال اخیر حالا سطح توقعات از من بالا رفته و این تعریف و تمجید‌ها کار و مسئولیت من را سنگین‌تر کرده است. همه منتظرند ببینند مسلم نیادوست چه کار خواهد کرد. دیگر به آن صورت که خودمان تنهایی کار کنیم نمی‌شود. همین رقبای من در مسابقات قهرمانی آسیا پیش از مسابقات در اردوهای آفریقا و اروپا و آمریکا به سر می‌بردند. من نشان دادم می‌توانم در بازی‌های آسیایی هم مدال بگیرم اما باید سرمایه گذاری‌ها و حمایت‌ها بیشتر شود. از همه رسانه‌هایی که من را حمایت کردند تشکر می‌کنم. از قزاقستان که برگشتم خیلی تبلیغات برای من شد. 
در یک سال آینده تمام فکرم معطوف به بازی‌های آسیایی است
یکی از چیزهایی که نظر فدراسیون را نسبت به من تغییر داد، همین تبلیغاتی بود که به خوبی انجام شد از سوی شما و صدا و سیما. حق من بود که به آسیا بروم که خدا را شکر به حقم رسیدم و به آنها ثابت کردم که می‌شود مدال گرفت. اما خواهش من این است که مسئولان به خودشان بیایند و حمایت‌ها در استان و شهر از من بیشتر شود. همانطور که آقای کامیاب قول دادند من را به اردوهای خارجی بفرستند و گفتند در یک سال آینده فقط فکرت به تمرین کردن معطوف باشد. امیدوارم بتوانم آنجا هم مدال بگیرم و یک افتخار خیلی خوب برای شیرازی‌ها به دست بیاورم. چون این مدالی هم که گرفتم بعد از 17سال به دست آمد. مهدی جلودار زاده 17سال پیش در مسابقات قهرمانی آسیا 2000 توانسته بود برای شیراز و فارس مدال بگیرد و من دومین نفرم. با مدالی که حسین کیهانی در سه هزار متر با مانع کسب کرد، حالا دوباره ایران در دوهای استقامت و نیمه استقامت جان تازه‌ای گرفته و امیدها زنده شده. فقط امیدوارم که شرایط از این به بعد بهتر و بهتر شود.
همسرم آماده باشد برای یک سال تنهایی دیگر
جا دارد تشکر کنم از شما و صدا و سیما و از آقای سیروس زارع رئیس هیئت دو و میدانی فارس که با دست خالی همیشه در حد توانش خیلی به من لطف داشته و هر چیزی که خواستم در حد توان انجام داده و پدرم که خیلی خیلی زحمت کشیده برای من. همچنین از همسرم تشکر می‌کنم که اردوها و دور بودن من را تحمل کرده تا این مدال به دست بیاید. از حالا هم باید به او بگویم آماده باشد برای یک سال تنهایی دیگر. ان شاءالله باید 3-4 اردوی خارجی دیگر داشته باشم تا بتوانم فقط یک مدال دیگر بگیرم و دل همه را شاد کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی