[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

محبوس‌کردن ایرانیان؛ بازی جدید ترامپ برای آزادکردن جاسوسان آمریکا، روزنامه شیراز نوین

میزان: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: فشار‌های اخیر آمریکا در محبوس کردن تعدادی ایرانی در کشور‌های مختلف به دلیل عدم آزادسازی جاسوسان این کشور در ایران انجام می‌شود و به نظر می‌رسد این موارد بازی جدیدی است که دولت ترامپ به راه انداخته است.
محمدجواد جمالی‌نوبندگانی نماینده مردم فسا از ورود «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس به موضوع محبوس کردن تعدادی از ایرانیان در زندان‌های آمریکا خبر داد.
وی افزود: به نظر بنده این قبیل اقدامات، جزئی از پازل فشار آمریکا بر ایران است.
عضو «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس با اشاره به موضوع دستگیری سیامک و باقر نمازی ازجمله جاسوسان آمریکایی درایران تصریح کرد: معتقدم دستگیری این افراد نشان می‌دهد که نیرو‌های امنیتی و قضایی ما درست عمل کرده و شناسایی درستی در این رابطه داشته‌اند؛ چرا که این افراد شاه مُهره جاسوسی آمریکا بوده‌اند که این کشور اینچنین برای آن‌ها تلاش می‌کند.
جمالی‌نوبندگانی با طرح سوالی مبنی بر اینکه اگر آمریکا جاسوسان کشور خود را در خاک خود دستگیر می‌کرد چه اقدامی انجام می‌داد؟ بیان داشت: خوب است آمریکا این موضوع را از لحاظ حقوقی به ما پاسخ دهد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه فشار‌های اخیر آمریکا در محبوس کردن تعدادی ایرانی در کشور‌های مختلف به دلیل عدم آزادسازی جاسوسان خود در ایران انجام می‌شود، ادامه داد: همچنین بنده معتقدم آمریکا در پی موضوعات مربوط به برجام فشار‌های خود علیه ایران را از این طریق اعمال می‌کند؛ بنابراین به نظر می‌رسد این موارد بازی جدیدی است که دولت ترامپ به راه انداخته است.
جمالی‌نوبندگانی با بیان اینکه ایران همواره نشان داده اهرم فشار بر او کارساز نیست، اظهار داشت: ما همواره بر اساس منافع خودمان تصمیم می‌گیریم و قوه قضائیه مستقلی داریم؛ لذا قطعاً از حقوق شهروندانمان که به دلایل واهی دستگیر شده‌اند از نظر حقوقی و بین‌المللی دفاع خواهیم کرد. همچنین دوستانی که به عنوان حقوقدان بین‌المللی در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس فعالیت می‌کنند حتماً این موضوع را پیگیری خواهند کرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: همچنین پیگیری این موضوع راه‌های مختلفی دارد و معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه هم باید به این مسئله ورود کنند.
سیدعباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران روز جمعه 30تیر 96 در حاشیه برگزاری هشتمین نشست کمیسیون برجام در وین از دستگیری اخیر ایرانیان در آمریکا انتقاد کرد و گفت: «اخیراً تعداد جدیدی از ایرانیان در کشورهای مختلف به درخواست آمریکا به جرم واهی دورزدن تحریم‌ها دستگیر شده‌اند که در این جلسه ما اعتراض خود را نسبت به این موضوع مطرح کرده و خواهان آزادی آنها شدیم».

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی