[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

با پیروزی قاطع مقابل شمالی‌ها بغض ارژن ترکید، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: بالاخره طلسم نبردن‌های ارژن شکسته شد. بدشانسی‌ها به پایان رسید و ارژن در پنجمین دیدار متوالی که برتر از حریف خود ظاهر شد، اولین بار طعم پیروزی را چشید.
هفته پنجم رقابت‌های فوتسال لیگ برتر باشگاه‌های ایران عصر پنجشنبه با 6بازی پیگیری شد که در مهمترین بازی ارژن شیراز با نتیجه قاطع ۳ بر صفر میهمان خود شهروند ساری را در هم کوبید و با سه پله صعود در جای دهم جدول قرار گرفت.
ارژن در حالی پا به این بازی می‌گذاشت که نه از نتایج گذشته خود در لیگ امسال دل خوشی داشت و نه از نتایجی که سال گذشته مقابل شهروند ساری کسب کرده بود. آنها سال گذشته در شیراز 4-4 برابر این حریف متوقف شدند و در ساری هم با نتیجه عجیب 9 بر 6 مغلوب شدند که بیشترین تعداد گل خورده این تیم در تمام فصل محسوب می‌شد. اما آنها توانستند در این بازی به یکباره تمامی این ذهنیت‌های منفی را از بین برده و یک سه امتیاز روحیه بخش را به هوادارانشان هدیه کنند.
نماینده شیراز این بار با لباسی جدید به میدان آمد. پیراهن‌های آبی با راه راه‌های افقی سفیدرنگ و همچنین درج نام کوچک بازیکنان پشت پیراهن‌های آنها، تفاوت‌های عمده لباس جدید ارژن با نمونه‌های گذشته آن بود. شهروند نیز با لباس‌های نارنجی به میدان آمد.
در ترکیب 12نفره ارژن در غیاب ارژنگ داریوش که مصدوم است، مجتبی بذرافشان و عرفان سمیعی به عنوان دروازه بان حضور داشتند. سایر نفرات این تیم را رضا جوانبخت، سجاد بندی سعدی، هادی بافنده (کاپیتان)، سید مصطفی فخری، محمد بیضایی نژاد، مهران نجفی، مصطفی رحمانی، محمد زارعی، بابک سهرابی و اسحاق سورغالی تشکیل می‌دادند.
ارژن بازی را با بذرافشان، بیضایی، نجفی، بندی سعدی و فخری آغاز کرد. برتری ارژن از همان آغازین ثانیه‌های بازی بر حریف دیکته شد. در ثانیه سی و پنجم مسابقه پاس فخری به بیضایی رسید و شلیک پای چپ این بازیکن بلندقامت پس از برخورد به تیرک عمودی دروازه به بیرون رفت. فشار ارژن در سومین دقیقه مسابقه نتیجه داد. نجفی یک حرکت سریع و خوب را از زمین خودی آغاز کرد و با پاسی عالی بیضایی را در گوشه محوطه جریمه حریف صاحب توپ کرد. پاس بیضایی به فخری او را در مقابل دروازه بدون دروازه بان قرار داد و ضربه سنگین او درون دروازه قرار گرفت. این برای دومین بازی متوالی بود که فخری ارژن را از حریف خود پیش می‌انداخت. در ادامه فشار ارژن بیشتر هم شد و سه فرصت خوب این تیم در مدت زمان کوتاهی از دست رفت که بهترین آن در دقیقه چهارم مسابقه با حرکت خوب بیضایی ایجاد شده بود. در این دقیقه بیضایی با یک حرکت در عرض یک بازیکن حریف را جا گذاشت اما ضربه چیپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. در دقیقه پنجم حمیدرضا کمالی با ورود سهرابی، جوانبخت و رحمانی به میدان چهره تیمش را تغییر داد. یک دقیقه بعد همکاری همین سه بازیکن ارژن را در آستانه گلزنی قرار داد اما ضربه نهایی رحمانی را گلر حریف دفع کرد. در نهمین دقیقه بازی شوت پای چپ بابک سهرابی با سایش به تیر افقی دروازه راهی خارج از زمین شد. بلافاصله پس از این موقعیت بود که شهروند هم بالاخره خودی نشان داد و پس از 9فرصت ارژن، اولین موقعیت خود را خلق کرد که البته راه به جایی نبرد. اما در دقیقه 11 چند اشتباه و سردرگمی متوالی از ارژنی‌ها دو فرصت خطرناک را نصیب حریف کرد که هر دو بار واکنش بذرافشان مانع از فروپاشی دروازه شد. در دقیقه 12 نیز واکنش بذرافشان یک فرصت دیگر را از حریف گرفت. یک دقیقه بعد حرکات عالی فخری می‌توانست با یک پاس مناسب به گل دوم تبدیل شود اما پاس او به یار هم تیمی نرسید. یک دقیقه بعد ضربه خودخواهانه سهرابی از زاویه بسته با واکنش گلر حریف دفع شد. در این لحظه سهرابی می‌توانست با ارسال پاس به دهانه دروازه پایه گذار دومین گل تیمش شود. در دقیقه 14 ورود اسحاق سورغالی به میدان با خلق یک فرصت خطرناک توسط این بازیکن توأم شد اما ضربه او را گلر حریف راهی کرنر کرد. در دقیقه 15 شوت پای چپ عالی سهرابی را دروازه بان حریف با یک واکنش عالی به کرنر فرستاد. بهترین فرصت شهروند در دقیقه 16 نصیب این تیم شد اما سجاد بندی سعدی با حضور به موقع روی خط دروازه یک فرصت صددرصد گلزنی را از حریف گرفت. در دو دقیقه انتهایی نیمه اول و با توجه به 5خطایی که ارژن مرتکب شده بود، این تیم جانب احتیاط را در پیش گرفت. این عقب نشینی ارژنی‌ها با خلق دو سه فرصت برای شهروند همراه شد اما این فرصت‌ها هم کارساز نبود و نیمه اول با همان یک گل به سود ارژن به پایان رسید.
در نیمه دوم و پس از اینکه در دو دقیقه ابتدایی هر دو تیم یکی دو بار خطرساز ظاهر شدند، یک ضربه کرنر به سود ارژن به دست آمد. بیضایی نژاد پشت توپ قرار گرفت و با فرستادن توپ به صورت زمینی و پشت محوطه جریمه، فخری را در فرصت عالی شوتزنی قرار داد و ضربه سنگین پای راست فخری با شدت هر چه تمام‌تر در کنج بالای دروازه شهروند آرام گرفت تا دومین پاس گل بیضایی نژاد و دومین گل فخری و ارژن به ثبت برسد. این سومین گل متوالی فخری برای نماینده شیراز در لیگ برتر بود. یک دقیقه بعد حرکت انفرادی نجفی با ضربه زمینی و نه‌چندان پرقدرت اما دقیق او همراه شد و سومین گل ارژن هم به ثمر رسید تا خیال همه راحت شود. در ادامه ارژن با اعتماد به نفس بیشتری به کار ادامه داد و هر چه از زمان بازی گذشت، میل به هجوم و گلزنی در این تیم کمتر و کمتر شد. کاهش اشتیاق از طرفی و اهمیت حفظ این نتیجه از طرف دیگر، باعث شد تا ارژن به این پیروزی قاطع کاملاً راضی باشد. هر چند در دقایق باقی مانده نیز این تیم 6فرصت خوب گلزنی به دست آورد که نتوانست از هیچکدام از آنها استفاده کند. از جمله دو فرصت سه به تک این تیم که در دقیقه 33 توسط سورغالی و در دقیقه 36 توسط بندی سعدی هدر رفت. شهروندی‌ها هم در 5دقیقه باقی مانده توانستند از عقب نشینی ارژن استفاده کرده و فرصت‌هایی را ایجاد کنند که با واکنش‌های خوب بذرافشان همراه شد. دروازه بان سابق بالان صنعت سه واکنش عالی داشت که اوج آن در فاصله 52ثانیه به پایان بازی اتفاق افتاد. جایی که او توانست ضربه پنالتی نقطه دوم حریف را به کرنر بفرستد و با نمره‌ای عالی بازی را به پایان ببرد. آخرین فرصت بازی هم با حرکت دیدنی فخری به وجود آمد. او حتی از دروازه بان هم عبور کرد اما ضربه او از زاویه بسته به کنار دروازه برخورد کرد. در نهایت بازی با حساب ۳ بر صفر به سود ارژن به پایان رسید. ارژن در این بازی هم دو برابر حریف موقعیت ایجاد کرد. این تیم در نیمه 14بار برای گلزنی اقدام کرد که 6فرصت این تیم را می‌توان بسیار خطرناک توصیف کرد. در طرف مقابل اما شهروندی‌ها 8بار ایجاد موقعیت کردند که تنها نیمی از این فرصت‌ها را می‌توان موقعیت خطرناک توصیف کرد. در نیمه دوم نیز ارژن به جز دو گلی که به ثمر رساند، 8بار برای گلزنی اقدام کرد که 6مورد آن به فرصت‌های بسیار جدی گلزنی تبدیل شد و در طرف مقابل شهروند 5بار صاحب فرصت گلزنی شد که سه فرصت این تیم را می‌توان به عنوان فرصت‌های خطرناک به حساب آورد. بنابراین ارژن 25 و شهروند 13بار صاحب فرصت گلزنی شدند که از این 28فرصت فقط ارژنی‌ها سه بار استفاده کردند و به گل رسیدند. در خلق موقعیت‌های خیلی خطرناک نیز ارژن برتری 15-9 بر حریف شمالی خود داشت.
بدین ترتیب اولین پیروزی ارژن با سه گل رقم خورد. این درحالی بود که شهروند در 4هفته گذشته هیچ شکستی در کارنامه نداشت. ضمن اینکه ارژن برای اولین بار هیچ گلی دریافت نکرد.
در سایر بازی‌های این هفته فرش آرا با یک گل در مشهد پارسیان شهر قدس را شکست داد. مس سونگون ۶ بر ۲ آتلیه طهران قم را شکست داد. مقاومت البرز ۳ بر ۲ آذرخش بندرعباس را شکست داد. حفاری اهواز با همین نتیجه مقاومت قرچک را از پیش رو برداشت و بالاخره دیدار تیم‌های هیئت فوتبال قم و شهرداری ساوه با تساوی دو دو به پایان رسید. دیدار دو مدعی جدی قهرمانی یعنی گیتی پسند و تأسیسات دریایی تهران به دلیل حضور تیم اصفهانی در جام باشگاه‌های آسیا به تعویق افتاد. بدین ترتیب در جدول مس سونگون با 12امتیاز صدرنشین شد، گیتی پسند با یک بازی کمتر و 10امتیاز در جای دوم قرار دارد و فرش آرا با همین مقدار امتیاز سوم است. ارژن هم با یک پیروزی یک تساوی و سه شکست در جایگاه دهم جدول قرار گرفت. البته دو تیم پارسیان شهر قدس و شهرداری ساوه هر کدام یک بازی عقب افتاده دارند و در صورت پیروزی در آن بازی‌ها می‌توانند بالاتر از ارژن بایستند.
هفته ششم رقابت‌ها جمعه همین هفته برگزار می‌شود و ارژن در مشهد میهمان فرش آرا خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی