[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

استاندار فارس: شاخص ارزیابی فرمانداران، میزان جذب سرمایه در شهرستان است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: شاخص و رکن اساسی ارزیابی فرمانداران، میزان جذب سرمایه در شهرستان است. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مهندس سید محمد علی افشانی استاندار فارس در جلسه شورای اداری شهرستان فسا با بیان اینکه انقلاب اسلامی با شعار محوری استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به پیروزی رسید، افزود: انقلابی اسلامی ایران برای حاکمیت مردم، رهایی از استبداد، نفی خودکامگی و نفی توهم قدرت شکل گرفت. مهندس افشانی افزود: برای انقلاب هزینه سنگینی پرداخت شد و به همین دلیل باید متناسب با هزینه‌ای که پرداخت کردیم ما به ازای آن بهره لازم را داشته باشیم. استاندار فارس توهم قدرت را یکی از عوامل اصلی ساقط شدن رژیم که هیچ تصوری نداشت در آن عرصه انقلابی صورت گیرد، دانست و ادامه داد: شاه دچار توهم قدرت شده بود به گونه‌ای که هیچ گاه فکر نمی کرد که در کشور حرکتی جامع صورت گیرد.
مهندس افشانی شاخص اصلی تمام شئون جامعه را رضایت مردم از مدیران دانست و اظهار داشت: تکیه بر مردم در تمامی زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در آنها رضایت ایجاد خواهد کرد.
مهندس افشانی امنیت امروز کشور را  به برکت دلاوری‌ها و رشادت‌های شهدا دانست و ادامه داد: شهدا تمام هستی خود را برای حیثیث و اقتدار کشور فدا کردند و ما باید حافظ خون شهدا باشیم. استاندار فارس در ادامه به پروژه‌های افتتاحی استان در ایام دهه فجر اشاره کرد و افزود: همزمان با دهه مبارک فجر از یک هزار و 537 طرح با صرف اعتباری بالغ بر 2 هزار و 382 میلیارد تومان در این استان بهره برداری خواهد شد. وی افزود: دهه فجر امسال همچنین 15 هزار و 224 واحد مسکن شهری و روستایی در قالب 81 پروژه مسکن مهر و مسکن روستایی در مجموع با اعتباری افزون بر 593 میلیارد تومان افتتاح می‌شوند. مهندس افشانی افزود: در طول سه سال خدمت دولت تدبیر و امید 36 هزار واحد مسکونی به بهره برداری رسیده است. مهندس افشانی همچنین شمار طرح‌های آماده بهره‌برداری بخش کشاورزی استان فارس در دهه مبارک فجر را 79 طرح اعلام کرد و گفت: این طرح‌ها در مجموع با اعتباری بالغ بر 189 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات به بهره برداری می رسند. وی به آبرسانی روستایی در استان اشاره کرد و افزود: بر اساس تصمیم گیری که در سفر دکتر جهانگیری به فارس انجام شد مقرر شد آبرسانی به 350 روستا تا پایان سال مالی که تیرماه 96 می باشد انجام گیرد و تاکنون آبرسانی به 122 روستا به اتمام رسیده که 47 روستا در دهه فجر به بهره برداری می رسند. مهندس افشانی ادامه داد: بر اساس وعده معاون اول رئیس جمهور در سفر به استان مقرر شد 30هزار هکتار از اراضی استان زیر پوشش  آبیاری نوین قرار گیرند که تاکنون 14 هزار هکتار انجام شده و مابقی نیز تا پایان سال مالی انجام خواهد شد. وی گفت: یکی از مصوبات خوب شورای عالی آب کشور این بود که 350 هزار هکتار از اراضی استان ظرف مدت 5 سال تحت پوشش آبیاری نوین قرار گیرند. استاندار فارس گفت: اعتبار برای تکمیل سدهای در حال ساخت استان تأمین شده و حدود 80 درصد از آن طی سال‌های 96 و 97 به بهره برداری می‌رسند. مهندس افشانی گفت: آب، انرژی و حمل و نقل باید در اختیار سرمایه گذار قرار گیرد و وضعیت حمل و نقل استان وضعیت خوبی دارد.
وی گفت: طرح جامع فسا باید بررسی شود و مسکن مهر نیز در این شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد و دنبال شود و دولت مصمم است تا هفته دولت سال جدید مسکن مهرهایی را که آماده هستند تحویل دهد. 
مهندس افشانی گفت: مسائل و مشکلات کارخانه قند شهرستان نیز بررسی می‌شود و امیدواریم که قطار بهره برداری آن که در ریل حرکت قرار گرفته از حرکت نایستد.
استاندار فارس افزود: یکی از آفت هایی که همه چیز را تهدید می‌کند فساد اداری است و ساختار اداری باید سالم باشد تا بتواند بر دیگر دستگاه‌ها نظارت کند. 
وی مشارکت مردمی را زیربنای توسعه دانست و افزود: تا زمانی که بخش خصوصی و مردم در اقتصاد مشارکت نکنند امکان توسعه وجود نخواد داشت. وی به اشتغال جوانان اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران باید به عنوان انسان‌های نیک اندیش دیده شوند چرا که با سرمایه‌گذاری خود زمینه اشتغال جوانان را فراهم می‌نمایند و باید قدر آنها را بدانیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی