[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

مدیر کل تامین اجتماعی: قطع بیمه چهار هزار کارگرنما ، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- سمیرا مولودی  

مدیر کل تأمین اجتماعی استان فارس از اجرای 3 طرح جدید بیمه‌ای در استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها شامل بازرسی الکترونیک، اصلاح و تمدید بخشودگی جرائم و معرفی سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه‌ای است.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، عبدالکریم نباتی در نشست خبری که به منظور ارائه عملکرد این سازمان برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 50درصد جمعیت کشور و 45درصد جمعیت استان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند که در استان تعداد بیمه شدگان اصلی 704 هزار نفر و بیمه شدگان اجباری 447 هزار نفر است.
او تعداد کل افرادی را که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته‌اند را 2 میلیون و 58 هزار نفر خواند و بیان داشت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری استان، 9 هزار و 500 نفر است که مدت انتظار دریافت آنان در فارس از 21 روز به 9 روز کاهش یافته است؛ همچنین تعداد 125 هزار خانوار مستمری بگیر این سازمان هستند.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان با اشاره به هزینه تعهدات این سازمان تا آذرماه 95، خاطر نشان کرد: هزینه تعهدات کوتاه مدت و بلندمدت به ترتیب 5/3 و 142 میلیارد تومان است که میزان هزینه کوتاه مدت نسبت به زمان مشابه سال گذشته، 6/1 درصد افزایش داشته است. ضمناً هزینه مقرری بگیران نیز ماهیانه 8 میلیارد تومان است.
نباتی در ادامه با تأکید بر اینکه طرح بازرسی الکترونیک برای اولین بار در استان و در شعبه 2 تأمین اجتماعی شیراز به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، اذعان داشت: سال آینده این طرح در سایر شعب استان اجرایی می‌شود که موجبات صرفه‌جویی در زمان و منابع را فراهم می‌کند.
او در خصوص طرح اصلاح و تمدید بخشودگی جرائم اظهار داشت: امسال علاوه بر کارگاه‌های تولیدی، صنعتی و معدنی، کارگاه‌های خدماتی و کارفرمایان خوش حسابی که در مدت 18 ماه، 4 ماه از حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز می‌توانند تا پایان 17 فروردین 96 نسبت به پرداخت معوقات خود اقدام و از طرح بخشودگی جرائم استفاده کنند. لازم به ذکر است که پرداخت معوقات به صورت اقساط نیز امکان پذیر است. مدیر کل تأمین اجتماعی استان افزود: طی بازرسی‌های صورت گرفته از کارگاه‌های ساختمانی، تاکنون تعداد 4 هزار نفر که از بیمه کارگر ساختمان استفاده می‌کردند اما در جای دیگری مشغول به کار بودند شناسایی و از رده خارج شدند.در حال حاضر تعداد 50 هزار نفر کارگر ساختمانی در فارس تحت پوشش این سازمان هستند.
نباتی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی سامانه جدید مشاهده سوابق بیمه‌ای اشاره کرد و گفت: این سامانه به منظور ارتقاء امنیت و حفظ حریم شخصی بیمه شدگان ایجاد شده است و افراد می‌توانند در صورت ثبت نام با خط تلفن همراهی که به نام خودشان است، بدون مراجعه به شعب، سوابق پرداخت بیمه خود را در سامانه مشاهده کنند.
برگزاری 20 تور دانش آموزی در قالب 800 نفر، رونمایی از دو سردیس شهید همکار تأمین اجتماعی، حضور در نماز جمعه و راهپیمایی باشکوه 22 بهمن، برگزاری جشن انقلاب و مسابقات فرهنگی و دیدار با مقامات محلی و خانواده شهدا برنامه‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر سازمان تأمین اجتماعی بود که نباتی به آنها اشاره کرد. او یادآور شد: یک‌هزار و 200 کارمند در اداره‌کل تأمین اجتماعی استان فارس مشغول به‌ کار هستند که از این تعداد، 40 درصد را از خانواده معظم ایثارگران، جانبازان و آزادگان تشکیل می‌دهند. مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی فارس در این نشست با اشاره به طرح‌های در دست انجام سازمان،گفت: این طرح‌ها شامل پروژه حذف دفترچه‌های درمانی از مراکز ملکی سازمان، اجرای برنامه سامانه یکپارچه بهداشتی، اجرای سیستم HIS و به کارگیری کد USSD نوبت دهی در مراکز درمانی است.
اکبر امیری با بیان اینکه بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی مشتمل بر بیمارستان 300 تختخوابی شهید بهشتی و 17 مرکز درمان سرپایی است، اظهار  داشت: 3 مرکز از این 17 مرکز در شیراز و مابقی در شهرستان‌هاست که در حال حاضر 4 مرکز را در حال احداث داریم.
او افزود: تاکنون 13 هزار عمل جراحی و 6 هزار و 500 دیالیز در بیمارستان شهید بهشتی شیراز انجام شده که در سال 95 تعداد 10 تخت دیالیز به تخت‌های آن اضافه شده است.
مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی فارس با بیان اینکه مطالبات پزشکان استان فارس را تا اول خرداد ماه سال جاری پرداخت کرده‌ایم، گفت: مطالبات پزشکان خانواده نیز به‌طور کامل تا اول مهر ماه همین سال پرداخت شده است.
او با اشاره به طلب 12 هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت از دولت یادآور شد: تأمین اجتماعی حدود 130 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است که با تهاتر این بدهی‌ها دنبال می‌شود و امیدواریم به نتیجه برسد.
امیری به بحث عدم پذیرش بیماران تأمین اجتماعی در صورت عدم وصول طلب دانشگاه‌های علوم پزشکی اشاره کرد و اذعان داشت: این کار از نظر اخلاقی صحیح نیست و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز بر این عقیده‌ است اما بالاخره باید مشکلات دو دستگاه به‌نوعی حل‌ شود، چراکه فشار این قضیه نباید به بیماران وارد شود؛ زیرا بیماران دارای حقوقی تعریف شده هستند. مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس تصریح کرد: تا پایان خرداد 95 تمامی مطالبات دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شده است و اعتراض اعضاء هیئت علمی مبنی بر عدم دریافت مطالبات می‌بایست از سوی دانشگاه پیگیری شود. مدیر درمان تأمین اجتماعی فارس از انعقاد قرارداد با یک شرکت اتریشی برای ساخت دومین بیمارستان تأمین اجتماعی شیراز خبر داد و اظهار داشت: زمین این بیمارستان با مساحت 24 هکتار در بزرگراه حسینی الهاشمی تملک شده که پس از بررسی هیئت مدیره قرارداد ساخت به امضای طرفین خواهد رسید. او با بیان اینکه طرح پزشک خانواده از سال 91 در فارس اجرا شده است، گفت: در حال حاضر و پس از تغییرات در شکل قراردادها، در حال حاضر با تمام پزشکان متقاضی قرارداد سرانه بسته شده و از نظر شاخص سلامت با مطالعات انجام شده، دسترسی بیمه شدگان به پزشکان عمومی افزایش چشمگیری پیدا کرده است.
در پایان این نشست از طرح بازرسی الکترونیک تأمین اجتماعی توسط یکی از پیشکسوتان رسانه رونمایی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی