[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

راه‌اندازی موزه انقلاب و انقلابیون، روزنامه شیراز نوین

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه برخی از نخبگان کلانشهر شیراز در تحولات تاریخ معاصر ایران اثرگذار بوده‌اند گفت: ضرورت دارد به منظور معرفی بیشتر نخبگان انقلابی موزه انقلاب و انقلابیون راه اندازی شود. به گزارش خبرنگار شیرازنوین، روز گذشته ابراهیم شعرا در دویست دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیرازدر نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: از آنجایی که برگزاری جشن‌های وهنی که در دوران طاغوت صورت می‌گرفت و همچنین وقیح‌ترین حرکات نمایشی در ملاعام  به نمایش گذاشته می‌شد به منظور لطمه زدن به حیثیت و اخلاق جامعه بود.
وی ادامه داد: انقلابیون شیراز در رسوا کردن رژیم با توزیع اعلامیه و نوارهای حضرت امام(ره) موجب شد، عده‌ای از مبارزین دستگیر و انواع شکنجه‌ها را تحمل کنند. شعرا افزود: در دوران مبارزات مردم ایران این شهر در برگزاری مراسم یادبود شهدای قم و تبریز و تشکیل جلسات و راهپیمائی‌های گسترده پیوسته پیشتاز بودند. عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: شیراز از جمله شهرهای ایران است که مردم ولایت‌مدار آن از شروع نهضت اسلامی حضرت امام (ره) تا به ثمر رسیدن آن به رهبری عالمان متعهد و مبارز دینی از جمله مرحوم حضرت آیت الله محلاتی و شهید آیت الله دستغیب به ایفای نقش پرداخته و در طول تاریخ همواره در صف نخستین مبارزه علیه استبداد و استعمار در کنار روحانیت قرار داشتند.
وی ادامه داد: امروز زمان آن فرا رسیده است که با احداث موزه انقلاب و انقلابیون نظر هر گردشگری را برای معرفی این نخبگان انقلابی جلب و آنان را برای نسل آینده معرفی کنیم.
در ادامه عضو دیگر شورای اسلامی شهر شیراز رضا محمدیان در قالب نطق پیش از دستور خود گفت: باید برای راه اندازی کمپین‌های مختلف به منظور رفع مشکلات شهری تلاش ویژه‌ای داشته باشیم. این عضو شورا اظهار داشت: چند سالی است که فارس در خشکسالی به سر می‌برد و بارندگی‌های اخیر نیز تأثیر چندانی بر رفع این خشکسالی نداشته است.
وی ادامه داد: مدتی است کمپین حمایت از دریاچه بختگان توسط تعدادی از شهروندان فهیم تشکیل شده اما افسوس و ای کاش کمپینی داشتیم بین مدیران استان و نمایندگان، جهت پیگیری اختصاص اعتبارات مناسب به منظور احداث و تکمیل و راه اندازی سیستم‌های تصفیه فاضلاب در شهرهای بزرگ استان به خصوص در شهرهای مجاور دریاچه‌های بختگان و طشک آباده و پریشان و مهارلو به جهت تأمین آب مورد نیاز این دریاچه‌ها و فضای سبز شهرها.
عضو شورای شهر شیراز تأکید کرد: همچنین تخصیص اعتبار خشکسالی به جهت حمایت از کشاورزان و باغداران آسیب دیده، پیگیری تغییر الگوی کشت و ایجاد کارگاه های صنایع دستی و هنری و دامپروری و غیره در روستاها و شهرهای کوچک به جهت جلوگیری از مهاجرت بیشتر آنها و ایجاد معضل حاشیه نشینی، اختصاص وام‌های بلاعوض یا حداقل بودن بهره برای مکانیزه کردن آبیاری باغات و مزارع و اجرای طرح‌های آبخیزداری، تبلیغات مشترک کل دستگاه‌ها برای صرفه جویی در مصرف آب و تدوین قوانین تنبیهی و تشویقی و دیگر مواردی که شاید در تمام این زمینه‌ها اقداماتی انجام شده باشد اما کافی نیست. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی