[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

عباسعلی: با تبعیض به کاراته نگاه می‌کنند انتقاد تند بانوی مدال‌آور کاراته از مسئولان، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: نایب قهرمان بازی‌های جهانی لهستان در رشته کاراته از برخی کمبودها انتقاد کرد.
در کنار افتخارآفرینی مردان کاراته کای ایران در سال‌های اخیر یک نام آشنا در میان بانوان کاراته کا نیز وجود دارد که توانسته در رقابت‌های مختلف افتخارات مهمی کسب کند. حمیده عباسعلی بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی قزاقستان در بخش کومیته تیمی در بازی‌های جهانی لهستان به عنوان تنها نماینده ایران در بخش زنان شرکت کرد. 
او که تا فینال مقتدرانه پیش رفته بود، با رای داوران برابر حریف ژاپنی شکست خورد تا نایب قهرمان این دوره از بازی‌ها شود، اگرچه معتقد است حق او و برخی دیگر از کاراته کاهای ایرانی در این مسابقات بالاتر از این بوده است. حمیده عباسعلی بعد از بازگشت از لهستان با خبرنگار «ورزش سه» به گفت و گو پرداخته است. 
از نقره جهانی راضی‌ام
سطح بازی‌های جهانی لهستان بسیار بالا بود چون این رقابت‌ها با شرکت کننده‌های محدود و به صورت سهمیه‌ای برگزار می‌شد. به نظرم می‌توان به آن لقب المپیک کوچک را داد که کسب مدال نقره در آن بسیار با ارزش است. من بعد از برگزاری رقابت‌ها در ۲گروه تا نیمه نهایی و سپس فینال بالا آمدم و در رقابت پایانی که خیلی هم نزدیک بود،‌ با رای داوران شکست خوردم. با اینکه می‌توانستم طلا بگیرم اما از مدال نقره هم راضی هستم. 
داوران با ژاپنی‌ها بودند
با توجه به اینکه المپیک ۲۰۲۰ که در ژاپن برگزار می‌شود، اولین دوره برگزاری مسابقات کاراته است، ژاپنی‌ها با اعمال نفوذ در داوری‌ها می‌خواستند هر طور شده قهرمان شوند. به گفته کارشناسانی که در لهستان حاضر بودند،‌ داوران به ضرر ما قضاوت کردند و حق کاراته کاهای ایرانی بیشتر از این بود. حق کاراته ایران از ۵فینالیست بیشتر از یک مدال طلا بود اما همین نتیجه هم با ارزش 
است. 
می‌توانم در المپیک مدال‌آور باشم
با اینکه هنوز تا المپیک ۲۰۲۰ فرصت زیادی باقی مانده اما به نظرم از سال آینده باید در رقابت‌های کسب سهمیه شرکت کنیم. اکثر نفراتی که الان در تیم ملی کاراته حضور دارند،‌ به عنوان نفر اول وزن خود در آسیا مطرح هستند و با این روند امید زیادی به کسب مدال در توکیو داریم. من هم سعی می‌کنم روند فعلی را حفظ کنم تا در المپیک به هدف نهایی ام برسم. البته سال آینده رقابت‌های مهم بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی را در پیش داریم که از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.
نگاه مسئولان تبعیض‌آمیز است
متاسفانه با اینکه در چند سال اخیر کاراته روند خیلی خوبی در پیش گرفته و فراتر از انتظارات ظاهر شده، شاهد نگاه تبعیض آمیز بوده ایم. کاراته همواره مظلوم واقع شده و می‌بایست حمایت بیشتری نسبت به این رشته صورت گیرد. دیگر یک رشته المپیکی هستیم و بهانه‌ای برای اینکه از ما حمایت نکنند، وجود ندارد.
هنوز یک سالن اختصاصی هم نداریم
با اینکه برخی رشته‌های غیرالمپیکی و حتی ناموفق دارای سالن تمرین اختصاصی هستند، کاراته همچنان از داشتن یک سالن محروم است. به نظرم بیشتر موفقیت‌هایی که در سال‌های اخیر کسب شده،‌ به خاطر همت خود بچه‌های کاراته بوده و مسئولان ورزش حمایت آنچنانی نداشتند. امیدوارم موفقیت‌های اخیر کاراته باعث حمایت بیشتر مسئولان شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی