[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

بزرگ‌ترین نگارخانه فارس سهم فسایی‌ها شد، روزنامه شیراز نوین

بزرگترین نگارخانه استان فارس ظهر دیروز با حضور استاندار فارس، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین محلی افتتاح شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، استاندار فارس در مراسم افتتاحیه بزرگترین نگارخانه استان در شهرستان فسا، گفت: استان فارس بیش از همه به عنوان یک استان تاریخی ادبی و هنری و مذهبی شناخته شده است؛ بنابراین باید در بخش‌هایی که مزیت اصلی استان است سرمایه گذاری کرد و پیشینه این استان را که باعث شد هم در سطح کشور و هم جهان مطرح شود تقویت کرد.
مهندس محمدعلی افشانی بیان کرد: خلق کردن شباهتی بین کار خداوند و انسان است و همانگونه که خداوند به آفرینش و خلقت می‌پردازد هنرمند نیز به خلق اثر مبادرت می‌ورزد.
افشانی با اشاره به افتتاح اولین نگارخانه در شهرستان فسا تأکید کرد: کسی که کار هنری می‌کند بایستی دیگران هم بتوانند کارش را ببینند، ایده بگیرند و پیام هنرمند را با مشاهده اثرش دریافت نمایند؛ بنابراین ایجاد نگارخانه‌های بیشتر در سطح استان به عنوان یک کار فرهنگی در کنار سایر کارهای فرهنگی و هنری جزء اولویت‌های استانداری است.
وی افزود: در راستای برنامه‌های فرهنگی و هنری استانداری، یکی از اولویت‌ها بحث کتابخانه‌هاست که تلاش می‌کنیم به نقطه مطلوب برسیم و بحث دیگر موضوع نگارخانه‌هاست که به عنوان یک اولویت به آن توجه خواهیم داشت.
استاندار فارس در خصوص برنامه‌های دولت جهت توسعه فضاهای فرهنگی و هنری نیز اظهار کرد: ما نباید نگاهمان به چاه های نفت و بودجه دولت باشد بلکه در این عرصه باید اجازه دهیم بخش خصوصی و مردم مشارکت کنند چرا که هر جا مردم حضور پیدا می‌کنند ما شاهد موفقیت بوده‌ایم. نمونه‌اش ورود خیرین در عرصه مدرسه سازی است که از وقتی مردم وارد این عرصه شدند، انقلابی در کشور رخ داد.
افشانی تأکید کرد: در کارهای فرهنگی و هنری هم باید مردم مشارکت کنند و صاحبان فکر و اندیشه، مردم را برای ورود به این عرصه تشویق نمایند و هم دولت به عنوان اولویت به این موضوع نگاه ویژه داشته باشد به خصوص در این استان که یک پایه تمدنی کشور در مسائل هنری و مسائل مختلف به شمار می‌آید.
وی افزود: برخی شاید صاحب هنر و اثر نباشند اما اگر اهمیت کار فرهنگی و هنری برای آن‌ها تبیین شود، قطعاً مشارکت خواهند کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این آیین، با اشاره به لزوم گسترش اماکن فرهنگی از جمله نگارخانه ها، سالن‌های نمایش و پلاتوهای تئاتری عنوان کرد: پروژه نگارخانه فسا در ساختمانی ٢ طبقه با زیربنای ٥٠٠ مترمربع شامل نگارخانه، اداری و نمازخانه در دهه فجر سال جاری افتتاح شد.
دکتر بهزاد مریدی اعتبار استانی این پروژه را ٤٢٦ میلیون تومان اعلام داشت و افزود: پروژه ساخت نگارخانه شهرستان فسا که از سال ١٣٩٠ آغاز شده بود، پس از گذشت ٥ سال به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به بهره برداری رسید.
این مقام فرهنگی استان، با تأکید بر توسعه و ارتقا سطح فرهنگ، ادب و هنر استان و اهمیت دادن به تولیدات و آثار هنرمندان، نویسندگان، پژوهشگران، گفت: تلاش می‌کنیم تا در سطح فارس از این نمونه مکان‌های فرهنگی را در کنار پلاتوهای نمایشی بسط و گسترش دهیم تا اجرای جشنواره ها، همایش ها، تئاتر، شب‌های شعر، کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری نیز سامان بیشتری یابد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در پایان افزود: همانگونه که همه می‌دانند اگر فعالیت‌های حوزه فرهنگ، ادب و هنر را به اهلش و به متخصصین بسپاریم، با توجه به اندیشه و سطح دانش این تولیدکنندگان، توسعه هنر فاخر در سراسر استان محقق خواهد شد.
در این آیین، یکی از آثار هنرهای تجسمی در حوزه خوشنویسی توسط یکی از فرزندان شهید به استاندار فارس اهداء شد.
گفتنی است، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در ادامه سفرهای استانی، در شورای اداری این شهرستان حضور یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی