[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

چشم‌بسته به عرصه ایجاد شرکت‌های مشترک بین‌المللی ورود نکنیم، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری معادن سنگ آهن دولتی به تولیدکنندگان فولاد به عنوان اولین نیاز این صنعت می‌تواند یک راه‌حل برای کاهش هزینه‌های آنها باشد.
داریوش اسماعیلی درخصوص افزایش تعرفه واردات فولاد ایران توسط اتحادیه اروپا، چالش جدید صنعت‌گران عرصه فولاد کشور و لزوم ایجاد شرکت‌های مشارکتی با اروپایی‌ها، اظهار داشت: از انجام کارهای اشتراکی بین مجموعه متخصصان داخلی با خارجی -چه در زمینه تولید با نیروی کار داخلی و چه در بحث صادرات محصولاتی مانند فولاد- اسقبال می‌کنیم.
نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه ایجاد شرکت‌های مشترک باید کار کارشناسی شده انجام شود و به‌صورت چشم بسته عمل نکنیم، گفت: راه‌های دیگری نیز در این زمینه وجود دارد. باید میزان دریافت مالیات از این صنعت بررسی گردد و تسهیلات کافی نیز می‌تواند شامل مواد اولیه مورد نیاز این صنعت که در اختیار دولت است، شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با خود مجموعه‌های تولید فولاد نشست‌های را برگزار کرد و با دریافت پیشنهاد به آنها کمک کنیم، اضافه کرد: دولت باید به این مسئله با حمایت‌های خود ورود کند تا میزان صادرات فولاد کشور کم یا قطع نشود.
وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن آمادگی تعامل با تولیدکنندگان فولاد کشور را دارد، تصریح کرد: عمده صنایع و تکنولوژی استفاده شده در آنها تکنولوژی روز دنیا نیست و این مسئله باعث بالا رفتن هزینه تمام شده محصولات تولیدی صنایع کشور می‌شود.
اسماعیلی با اشاره به اینکه باید تمام دغدغه تولید کننده پایین آوردن هزینه تولید و تمام شده محصولات خود باشد، افزود: واگذاری معادن سنگ دولتی به تولیدکنندگان فولاد به عنوان اولین نیاز این صنعت می‌تواند یک راه‌حل برای کاهش هزینه‌های آنها باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان فولاد اگر بخواهند زنجیره کامل تولید را داشته باشند باید معادن دولتی به آنها واگذار شود، خاطرنشان کرد: می‌شود تدابیری برای اهدای تسهیلات مناسب در جهت واگذاری معادن دولتی به صنایع فولاد در نظر گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی