[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

مشارکت ۳۵ هزار نفری مردم فارس در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس از مشارکت 35هزار و 803نفر از مردم استان در هفتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در دو بخش آنلاین و مکتوب خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در بزرگ‌ترین رقابت کتابخوانی کشور، به رشد چشمگیر میزان مشارکت مردم در این جشنواره اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در این دوره از جشنواره نسبت به ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی که سال گذشته بر پا شد، رشد 52/4 (چهار و نیم) برابری را تجربه کرده است.
دبیر استانی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تصریح اینکه استقبال مردم از بخش مکتوب بیش از آنلاین بوده است، گفت: در این دوره 28هزار و 504نفر در بخش مکتوب و 7هزار و 299نفر نیز در رقابت آنلاین شرکت کرده‌اند که در مجموع 9/79 (هفتاد و نه و نه درهم) درصد مربوط به بخش مکتوب و 1/20 (بیت و یک‌دهم) درصد نیز مربوط به بخش آنلاین بوده است. سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه با اشاره برپایی 20جلسه مهم با مدیران و مسئولان فرهنگی دستگاه‌های مختلف استان با محوریت هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مرکز استان، از همکاری خوب سازمان‌ها و دستگاه‌های استانی در برگزاری این جشنواره یاد کرد و گفت: از جمله آن‌ها می‌توان به همکاری همه‌جانبه آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، صداوسیمای مرکز فارس در راستای تبلیغات مجانی جشنواره اعم از انتشار تیزرهای رادیویی و تلویزیونی و زیرنویس و اخبار این جشنواره همچنین تهیه برنامه‌های تولیدی از روند جشنواره، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز در زمینه تبلیغات شهری و نصب بیلبورد، سازمان‌های اتوبوسرانی، تاکسیرانی و قطار شهری در زمینه نصب پوسترهای و تبلیغات این جشنواره در وسایل حمل و نقل عمومی، اداره‌کل زندان‌های فارس، ناحیه مقاومت بسیج بقیه‌الله(ع) شیراز و پایگاه شهید هوایی عباس دوران با مشارکت تمامی پرسنل و... و همچنین همکاری ادارت فرهنگی در تمامی شهرستان‌ها اشاره کرد. منوچهری به همکاری پرقدرت رسانه‌های استانی با جشنواره کتابخوانی اشاره کرد و ضمن قدردانی از اصحاب رسانه برای انعکاس هرچه بیشتر اخبار جشنواره رضوی و آگاهی رساندن به مردم، افزود: انعکاس اخبار به موقع و مطلوب اخبار جشنواره رضوی، درج فراخوان جشنواره کتابخوانی رضوی، تولید گزارش‌های و مصاحبه‌های اختصاصی از روند این جشنواره و... برخی از خدمات رسانه‌های استانی در این راستا بود. دبیر استانی هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی انسجام اقوام و مذاهب مختلف را مهم‌ترین شاخصه موفقیت جشنواره کتابخوانی رضوی در فارس دانست و یادآور شد: یکی از مهم‌ترین امتیازهای این جشنواره مشارکت پرشور اقوام و مذاهب گوناگون فارس اعم از شیعه و سنی و مردم مناطق محروم این استان است که این مهم بیش از هرچیز به‌واسطه تلاش‌های کتابداران پرتلاش کتابخانه‌های عمومی حاصل شده است. وی با اشاره به اینکه در این دوره 15کد ویژه حضور در مسابقه جشنواره رضوی برای سازمان‌های مختلف و کتابخانه‌های تازه‌تأسیس شیراز اختصاص داده شده است، اضافه کرد: این در حالی است که تمامی کتابخانه‌های نهادی و مشارکتی برای شرکت در این رقابت کد اختصاصی دریافت کرده بودند. سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در پایان به برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: اختتامیه استانی جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از 38برنامه مصوب ستاد بزرگداشت دهه کرامت در فارس است و زمان دقیق آن متعاقباً اعلام می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی