[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

اسماعیلی مدیر این ناحیه خبر داد:، روزنامه شیراز نوین

کسب رتبه ششم کشوری توسعه فناوری نانو توسط آموزش‌وپرورش ناحیه سه شیراز 

رئیس آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز از کسب رتبه ششم کشوری در زمینه توسعه فناوی نانو توسط این ناحیه خبر داد. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، فرهاد اسماعیلی گفت: ناحیه سه آموزش و پرورش شیراز  با کسب رتبه ششم کشوری، در بین ۱۰نهاد برتر در زمینه توسعه فناوری نانو قرار گرفت. وی با بیان اهمیت و ضرورت گسترش دانش و تکنولوژی نانو در آموزش و پرورش گفت: در این زمینه با برنامه‌ریزی انجام شده و تلاش همکاران و مدیران مدارس ناحیه سه شیراز، جلسات آموزشی تحت عنوان سمینار آموزشی و کارگاه آموزشی برگزار گردید. اسماعیلی دو عامل اصلی موفقیت ناحیه سه آموزش و پرورش شیراز و کسب مقام  کشوری در زمینه نانو را ایجاد انگیزه و مدیریت صحیح انتقال دانش دانست و گفت: اولین عامل برای رسیدن به این مهم با توجه به بین رشته‌ای بودن علم نانو، ایجاد انگیزه برای علاقه‌مندان در تمامی رشته‌ها برای شرکت در جلسات آموزشی است. وی افزود: دوم عامل تفکیک مباحث و دسته‌بندی مطالب عنوان شده در جلسات آموزشی و استفاده از مدرس مناسب و مدیریت صحیح در راستای بیان مطالب انگیزشی و قابل فهم علم نانو برای رشته‌های مختلف بوده که تأثیر بسزایی در این زمینه داشته است. رییس آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز تأکید کرد: استفاده از موارد کمک آموزشی مانند مجلات و مطالب آموزشی دریافتی از ستاد نانو و مطالب آموزشی دسته‌بندی شده سایت فناوری نانو و همچنین تهیه مطالب جدید و پرکاربرد علم نانو که توسط نهاد ترویج نانو اداره ناحیه سه تهیه گردیده بود نیز در این زمینه بسیار مؤثر بوده است.
وی افزود: در سال گذشته در هفتمین مسابقه ملی نانو ۲۰۶ همکار فرهنگی و در المپیاد دانش‌آموزی نیز  ۳۵دانش‌آموز از ناحیه 3 شرکت داشته اند.
اسماعیلی در ادامه گفت: با توجه به کسب این موفقیت و در راستای توسعه فناوری نانو، ستاد ویژه توسعه فناوری نانو وابسته به نهاد ریاست جمهوری قول مساعد تجهیز آزمایشگاه نانو را به آموزش و پروش ناحیه سه شیراز داده است که امید است با افتتاح این آموزشگاه، دانش‌آموزان و پژوهشگران حوزه نانو بتوانند به صورت عملی در توسعه این فناوری گام بردارند.
گفتنی است در بین ۱۰نهاد برتر کشوری در زمینه توسعه فناوری نانو، اسامی مراکز علمی نانو کشور و همچنین دانشگاه صنعتی شریف در کنار نام آموزش و پرورش ناحیه سه شیراز به عنوان تنها آموزش و پرورش عنوان‌دار در این رده‌بندی به چشم می‌خورد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی