[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

فعالیت کارخانه قند فسا پس از چهار سال تعطیلی ازسرگرفته شد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: فعالیت کارخانه قند فسا در استان فارس که سال 92 متوقف شده بود، روز دوشنبه در آیینی با حضور استاندار فارس از سر گرفته شد.
 استاندار فارس که دوشنبه به شهرستان فسا سفر کرده است، در آیین راه اندازی مجدد کارخانه قند فسا گفت: در راستای حمایت از صنایع، طرح‌های اقتصادی کارخانه‌های استان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و با تصویب این کارگروه، واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی می شوند. 
سید محمدعلی افشانی افزود: در این حوزه، اولویت با کارخانه‌های تعطیل و نیمه تعطیل است و این واحدها با ارائه طرح اقتصادی می توانند از تسهیلات رونق تولید، بهره گیرند. 
مدیر کارخانه قند فسا نیز در این آیین با اشاره به تعطیلی این کارخانه در سال 92 گفت: این کارخانه با سرمایه‌گذاری 42 میلیارد تومانی بخش خصوصی باری دیگر راه اندازی شده است و روزانه افزون بر 220 تن قند و شکر تولید و روانه بازار می‌کند. 
مجید بختیار افزود: این کارخانه از قابلیت افزایش ظرفیت تولید روزانه به 300 تن برخوردار است. 
وی گفت: کارخانه قند فسا در راستای حمایت از کشاورزان سالانه بیش از یک هزار و یکصد تن چغندر را به شکر خام تبدیل خواهد کرد. 
مدیر کارخانه قند فسا اظهار کرد: با راه اندازی کامل این کارخانه، 400نفر به صورت مستقیم و یک هزار و پانصد نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شدند. 
کارخانه قند فسا با 63 سال سابقه فعالیت از مهم‌ترین کارخانه‌های جنوب کشور به شمار می‌آید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی