[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مردم نیکوکار کوار در ۳ماه نخست سال جاری ۷۳۰میلیون ریال زکات پرداختند، روزنامه شیراز نوین

حسین مقدس- خبرنگار کوار
به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی‌(ره) شهرستان کوار، علی مؤذن با اشاره به توصیه‌های قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) در خصوص اهمیت و آثار وضعی پرداخت زکات گفت: تبلیغ و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات پرداخت زکات و ارائه گزارش از نحوه هزینه‌کرد زکات، زمینه حضور بیشتر خیران برای مشارکت در این فریضه الهی را فراهم می‌کند. مؤذن با تأکید بر اهمیت تلاش همگانی برای ترویج و فرهنگ‌سازی زکات در جامعه گفت: روحانیون نقش مهم و تأثیرگذاری در تبلیغ امور دینی و مذهبی به ویژه احیاء پرداخت زکات دارند و ضرورت دارد در سخنرانی‌های خود در مورد اهمیت این فریضه الهی تلاش کنند. آگاهی مردم از آثار و برکات عظیم پرداخت زکات، استقبال عمومی را در عمل به این واجب الهی به همراه دارد.
وی با تأکید بر اهمیت اهتمام اعضای شورای زکات در جهت رشد و شکوفایی امر مهم زکات در جامعه و با قدردانی از امام جمعه ولایی محترم  و فرماندار جهادی شهرستان یادآور شد: مردم خداجوی شهرستان کوار در سال گذشته بیش از 10میلیارد و 220میلیون ریال زکات پرداخت کردند که این میزان زکات پرداختی 10درصد بیشتر از برنامه پیش‌بینی شده بوده است.
مدیر کمیته امداد کوار با اشاره به اقدامات انجام شده جهت ترویج فرهنگ زکات در جامعه گفت: جلسات و دیدارهای متعددی با عاملان و مبلغان زکات به منظور تبیین سیاست‌های اجرایی این نهاد در زمینه پرداخت زکات انجام شد و خوشبختانه حاصل مجموعه تلاش‌ها و اقدامات منجر به مشارکت  730میلیون ریالی نیکوکاران کواری در پرداخت زکات طی 3ماهه نخست سال 96 شد که این میزان، از رشد بسیار چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی