[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

سردار غیب‌پرور: بسیج متناسب با اقتضائات انقلاب باید متحول شود، روزنامه شیراز نوین

فارس: رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: کانون‌های بسیج اساتید باید ابتکار عمل را در دانشگاه‌ها به دست گیرند و با تعامل با دانشجویان بسیجی گفتمان انقلابی در دانشگاه‌ها را تقویت کنند.
سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین دیروز در جلسه هم اندیشی مسئولان بسیج اساتید با اشاره به اهمیت بسیج اساتید در جامعه و دانشگاه‌ها، گفت: انتظار جامعه از بسیج اساتید جریان سازی در ذیل گفتمان انقلابی است.
وی با تاکید بر نقش آفرینی اساتید بسیجی در تحولات اجتماعی گفت: استادان بسیجی به عنوان اقشار فرهیخته در جامعه و در میان اقشار بسیج می‌توانند به عنوان افراد صاحب نفوذ منشأ تحولات زیادی باشند.
غیب پرور با اشاره به اینکه هرچه در مسیر انقلاب جلوتر می‌رویم با عرصه‌های جدیدی از دشمنی‌های نظام سلطه مواجه می‌شویم، افزود: برای مقابله با دشمنی‌های جدید علیه کشور باید با برنامه از پیش طراحی شده حرکت کنیم. وی در ادامه با تاکید بر تهیه نقشه راه برای بسیج اساتید گفت: متناسب با اقضائات روز جامعه و مسائلی که برای کشور وجود دارد بسیج اساتید باید با نگاه تحول انقلابی و تکیه بر اندیشه‌های ناب امام و رهبری با تهیه نقشه راه بیش از گذشته به نقش آفرینی در جامعه بپردازند. غیب پرور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فضای عمومی دانشگاه‌ها گفت: ترویج گفتمان انقلابی و تبیین منافع ملی در جمع دانشگاهیان ضرورتی است که اساتید بسیجی در جهت تحقق آن باید اقدام کنند. وی ارتباط گیری و تعامل با اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها را به منظور جذب آنان به انقلاب از جمله اقدامات اساتید بسیجی عنوان کرد و گفت: کانون‌های بسیج اساتید مراکز حمایت از انقلاب و منافع کشور در دانشگاه‌ها هستند و باید بیش از گذشته تقویت شوند. غیب پرور با تاکید بر جذب حداکثری اساتید و دانشجویان به گفتمان انقلابی افزود: باید شجره بسیج را چنان تنومند کنیم که در مقابل هر توفانی علیه انقلاب اسلامی بتوانیم مقاومت کنیم. وی با تاکید بر هم افزایی و اثربخشی فعالیت‌های بسیجیان در دانشگاه‌ها خواستار تعامل نیروهای فعال بسیج در دانشگاه‌های کشور شد و افزود: کانون‌های بسیج اساتید باید ابتکار عمل را در دانشگاه‌ها به دست گیرند و با تعامل با دانشجویان بسیجی گفتمان انقلابی در دانشگاه‌ها را تقویت کنند.
غیب پرور در پایان با اشاره به اینکه رویکرد سازمان بسیج تمرکززدایی در برنامه‌هاست، گفت: تلاش ما این است که اقشار بسیج با رویکرد تفهیمی در محیط پیرامونی خود اثرگذاری حداکثری داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی