[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

مهمانان مراسم تنفیذ رئیس‌جمهور با صنایع دستی استقبال می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

نامورمطلق خبر داد: از مهمانان مراسم تنفیذ رئیس جمهور با صنایع‌دستی فاخر ایرانی در پاویون فرودگاه مهرآباد استقبال می‌کنیم.
بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در ارتباط با راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی نفیس ایرانی در پاویون استقبال از مقامات فرودگاه گفت: این طرح که پیش‌تر مطرح شده بود از یک ماه پیش به صورت جدی از سوی این معاونت پیگیری شد. ایجاد نمایشگاه در پاویون فرودگاه مهرآباد به دلیل ورود و خروج مقامات کشورهای مختلف می‌تواند در معرفی و شناساندن صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورمان بسیار مؤثر باشد؛ به همین جهت سعی شد از محصولات فاخر و نفیس صنایع دستی در این ویترین‌ها استفاده شود.
او تأکید کرد: امور مربوط به انتخاب آثار از ابتدای مطرح شدن طرح توسط کارشناسان خبره معاونت صنایع دستی پیگیری شد تا آثاری که معرف عمق هنر ایرانی است در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شود و پاویون فرودگاه برای مراسم تنفیذ ریاست جمهوری با صنایع دستی نفیس ایرانی چیدمان و تجهیز شود و با ورود میهمانان، مراسم تنفیذ رئیس جمهور از کشورهای دیگر افتتاح شده و آغاز به کارکند. به نوعی از میهمانان مراسم تنفیذ رئیس جمهوری با صنایع دستی فاخر و اصیل ایرانی استقبال می‌کنیم و این فرصت مناسب دیگری برای معرفی هنر ایرانی است.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور اضافه کرد: عصر روز گذشته نیز زهرا احمدی‌پور معاون رییس جمهور و رییس سازمان از مراحل چیدمان و تزیین آثارصنایع دستی نفیس هنرمندان در ویترین‌های مخصوص در پاویون فرودگاه به منظور استقبال از مهمانان مراسم تنفیذ رئیس جمهور بازدید کردند و از نزدیک در جریان فرایند پیشرفت کار و چیدمان آثار قرار گرفتند.
او در ادامه افزود: در جریان برنامه‌ریزی‌ها برای استقبال از مهمانان خارجی مراسم تنفیذ رئیس جمهوری هتل‌های محل اقامت این مهمانان نیز با نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی ایرانی تجهیز شده‌اند.
علی حاجی شیزری مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز با اشاره به تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص ایجاد محلی برای نمایش صنایع دستی در پاویون فرودگاه مهرآباد گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته از ماه‌های گذشته ویترین‌های ویژه برای این محل طراحی و ساخته شد و در ادامه تعداد ۱۰۰اثر نفیس صنایع دستی با نظر کارشناسان این حوزه پس از بررسی و انتخاب برای نمایش در این ویترین‌ها جمع‌آوری شده و با طراحی و دکور ویژه جانمایی شدند.
او افزود: در مجموع ۴۰ویترین با  ۱۰۰اثر نفیس صنایع دستی تا امروز در محل پاویون استقبال از مقامات فرودگاه چیدمان شده است که البته همچنان در حال افزودن به این تعداد هستیم.
شیزری ادامه داد: تاکنون از تمامی رشته‌های صنایع دستی مانند قلم‌زنی، سفال، سرامیک، گلیم، چرم، چوب، نساجی سنتی، سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، زیورآلات، پارچه‌های زربافت و ترمه و فرش آثاری را در این ویترین‌ها قرار داده ایم.
مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی در ارتباط با دلیل انجام چنین پروژه‌ای گفت: این اقدام به منظور معرفی بهتر و ملموس‌تر صنایع دستی اصیل ایرانی به مقامات کشورهای دیگر در هنگام ورود به کشورمان ایران است که آغاز به کار آن نیز همزمان با مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست محترم جمهور و استقبال از مهمانان خارجی این مراسم در نظر گرفته شد.
او در پایان یادآورشد: انتخاب اشیا و انتقال آنها، با تکمیل پروسه ساخت ویترین‌ها از یک هفته پیش به صورت جدی و شبانه‌روزی از سوی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی