[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

مشاور امور استان‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور: مسجد، پایگاه وحدت است، روزنامه شیراز نوین

مشاور امور استان‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور که در ایام دهه کرامت به سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) سفر کرده گفت: مسجد، پایگاه وحدت است. عبدالحسین آل محمد مشاور امور استان‌ها، شهرستان‌ها و مناطق ویژه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور که درایام دهه کرامت به شیراز سفر کرده است، با تأکید بر اینکه مسجد پایگاه وحدت است، گفت: همه حق دارند از فضا و ظرفیت مسجد استفاده کنند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس بر لزوم تعامل کانون‌های مساجد فارس و شورای توسعه قرآنی استان در تمامی ایام به ویژه دهه کرامت تأکید کرد. عبدالحسین آل محمد، مشاور امور استان‌ها، شهرستان‌ها و مناطق ویژه ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد فارس که در ایام دهه کرامت و دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، با برشمردن ظرفیت‌های مختلف استان فارس گفت: این استان مزین به نام سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) و از لحاظ تاریخی و فرهنگی هم سرآمد است. وی با تأکید بر اینکه بیشترین امامزادگان در این استان آرمیده‌اند، تأکید کرد: فارس جایگاهی عظیم دارد و بارها رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) هم به آنها تأکید داشتند. آل محمد با یادآوری این مطلب که عرصه فرهنگ مسجدی محور حرکت ستادعالی کانون‌های مساجد کشور است، اظهار داشت: جذب و هدایت جوانان به مسجد، مهم‌ترین هدف این ستاد است. وی با تأکید بر اینکه مسجد، پایگاه وحدت است، افزود: همه حق دارند از فضا و ظرفیت مسجد استفاده کنند و بر ما واجب است که جایگاه خانه‌های خداوند روی زمین را حفظ کنیم و از حرکت‌های جناحی و اختلاف انگیز در آن به جدیت بپرهیزیم.
لزوم تعامل کانون‌های مساجد فارس و شورای توسعه قرآنی 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه ستاد عالی کانون‌های مساجد، یک سازمان قدرتمند است، گفت: کانون‌های مساجد فارس و شورای توسعه قرآنی استان باید در تمامی سال به ویژه در برپایی فعالیت‌های دهه کرامت با هم تعامل خوبی داشته باشند. بهزاد مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در مراسم تودیع و معارفه سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد فارس با اشاره به اینکه ستاد عالی کانون‌های مساجد یک سازمان قدرتمند است، گفت: کارهای ستاد عالی با درایت شخص دبیر ستاد، به خوبی پیش می‌رود. وی با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد، یکی از نهادهای هم خانواده فرهنگ و ارشاد اسلامی است، اظهار داشت: صفا و صمیمیت بین اداره کل و کانون‌های مساجد وجود دارد و همکاری در برپایی برنامه‌های ایام دهه کرامت نشان از آن دارد. دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس بر لزوم تعامل کانون‌های مساجد با استانداری، دفتر نماینده ولی فقیه و همچنین تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) تأکید کرد و اضافه کرد: کانون‌های مساجد فارس و شورای توسعه قرآنی استان باید با هم تعامل خوبی داشته باشند. مریدی افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان باید با منظر کارهای فرهنگی و هنری به مسجد بنگرند، کارهای مشترکی همانند آیین دهه کرامت بین کانون‌های مساجد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد که باید با برنامه‌ریزی صحیح پیش برود.
همه باید در راستای تعالی فرهنگ غنی مسجدی، گام برداریم
سرپرست نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس، اتحاد و همدلی را یکی از اولویت مهم کاری خود عنوان و گفت: باید برای تعالی فرهنگ غنی و عظیم مسجدی، گام برداریم. حجت‌الاسلام حسین امیدی، سرپرست جدید دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد فارس نیز در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان این دبیرخانه که در دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، مسجد را بهترین مکان برای فعالیت دانست و گفت: خداوند متعال اولین منزلی را که در روی زمین می‌پسندد، مسجد است و کارکردن در مسجد حلاوت و شیرینی خاص خودش را دارد. وی با یادآوری این مطلب که اولین حرکت فرهنگی و اجتماعی حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) ساخت مسجد بود، افزود: کار در مسجد یک حرکت مجدانه و تلاشگرانه را می‌طلبد. سرپرست نمایندگی خبرگزاری شبستان در فارس، اتحاد و همدلی را یکی از اولویت مهم کاری خود عنوان و اضافه کرد: باید برای تعالی فرهنگ غنی و عظیم مسجدی، گام برداریم. وی اظهار داشت: بدون هیچ سیاسی‌کاری، کارها پیش خواهد رفت؛ چراکه اعتقاد به اجرای کار فرهنگی تمیز داریم که مورد نظر رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) است. براساس این گزارش، در ادامه رضا باقری، سرپرست پیشین این دبیرخانه هم با ارائه گزارشی گفت: اگر اتفاق نیکی در کانون‌های مساجد روی داده به طور حتم از همدلی و حرکت جهادگونه، پرسنل این دبیرخانه بوده است. خاطرنشان می‌شود در این مراسم که در دفتر بهزاد مریدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد، از زحمات رضا باقری، سرپرست پیشین دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری فارس تقدیر و حجت‌الاسلام حسین امیدی، به عنوان سرپرست جدید دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری استان، معارفه شد و پس از آن تمامی مسئولان و همراهان به زیارت مرقد مطهر حضرت شاهچراغ‌(ع) و بازدید نمایشگاه عکسی که به همین منظور برپا شده بود رفتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی  

خبرهای تصادفی روزنامه شیراز نوین