[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

اکبری تأکید کرد حذف شبکه‌های دلالی مرغ با ورود جوجه یک روزه به بورس کالا، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تاثیرگذاری بورس کالا در مجموع اقتصادی کشور نیازمند فعالیت شفاف است، گفت: نباید اجازه داد دلالان و واسطه ‌ها جریان اقتصادی بورس را به سمت منفعت جویی شخصی سوق دهند. علی اکبری درباره وضعیت ارائه محصولات کشاورزی در بورس کالا، گفت: بورس نباید وارد بازی‌های بورسی شود و اگر بورس با اولویت شفاف در بازار اقتصادی ورودکند، بورس می‌تواند با عنوان یک ضرورت بازاراقتصادی را ساماندهی کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بورس کالا ریتم و روندی مناسبی دارد و نشان می‌دهد در یک پروسه منطقی قرار گرفته است، بنابراین با ورود جوجه یک روزه در بورس کالا می‌توان هزینه تولید مرغ در بازار را به ثبات منطقی رساند.
 اکبری افزود: ورود جوجه یک روزه در بورس کالا شبکه‌های دلالی مرغ را حذف می‌کنند و نرخ مرغ در بورس کالا می‌تواند با توجه به هزینه تولید و سود منطقی برای مرغدار ان به نوعی تعیین شود که مرغدار نیز از شرایط بازار مصرفی مرغ رضایت جامع داشته باشد.
وی ادامه داد: عدم برابری نرخ جوجه یک روزه در مناطق مختلف پادزهر به آرامش رسیدن نرخ مرغ در بازار تلقی می‌شود، به طور مثال شاهد این موضوع هستیم که نرخ جوجه یک روزه از کیلویی 1400تومان تا کیلویی 1800تومان و حتی در برخی از مناطق نرخ جوجه یک روزه به کیلویی 2500تومان نیز رسیده است.
وی افزود: حذف فاکتور بازی با ارائه شفاف جوجه یک روزه در بورس کالا امکان پذیر است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تاثیرگذاری بورس کالا در مجموع اقتصادی کشور نیازمند فعالیت شفاف است، یادآورشد: نباید اجازه داد دلالان و واسطه ‌ها جریان اقتصادی بورس را به سمت منفعت جویی خودشان سوق دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی