[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

انتقاد تند از بانک سرمایه و دفاع از عادل ظریف: قهر موسوی و غلامی خنده‌دار است!، روزنامه شیراز نوین

ورزش سه: لیبروی سابق تیم ملی از عادل غلامی به عنوان یکی از بااخلاق‌ترین بازیکنان تیم ملی نام می‌برد.
مرد کوتاه قامت والیبال ایران که در ۳۴سالگی هنوز هم در بالاترین سطح باشگاهی بازی می‌کند، یک سال بعد از خط خوردن از تیم ملی در آستانه المپیک حالا با اتفاق عجیب دیگری روبه‌رو شده است. او که در ۲سال اخیر با بانک سرمایه به قهرمانی ایران و آسیا رسید،‌ به صورت ناگهانی از این تیم کنار گذاشته شد و البته خیلی زود هم به پیکان پیوست. لیبروی سابق تیم ملی از رفتار مسئولان و کادر فنی تیم بانک سرمایه ابراز ناراحتی می‌کند و معتقد است برخی کارها را در زندگی ورزشی اش نکرده که چنین رفتارهایی با او می‌کنند. به بهانه پیوستن فرهاد ظریف به پیکان و همچنین درگیری همبازیان سابق او در تیم ملی با لیبروی محبوب ایران هم‌کلام شدیم. مشروح صحبت‌های فرهاد ظریف در ادامه می‌آید.
رفتار بانک سرمایه غیرحرفه‌ای بود
من با باشگاه بانک سرمایه یک سال دیگر قرارداد داشتم و آنها با من قطع همکاری کردند. اینجا ایران است و نباید از کسی توقع زیادی داشت اما برخی افراد هستند که واقعا برخی کارها را از آنها انتظار نداشتم. رفتار باشگاه بانک سرمایه در قبال من کاملا غیرحرفه‌ای بود و می‌شد که خیلی قشنگ‌تر و به‌روزتر جدایی من اتفاق بیفتد. حرف برای گفتن زیاد دارم اما ترجیح می‌دهم برخی صحبت‌ها را مطرح نکنم. 
جام باشگاه‌های جهان حق من بود
در ۲سالی که در بانک سرمایه حضور داشتم، هم قهرمان ایران شدیم و هم قهرمان آسیا. این حق من است که به جام باشگاه‌های جهان بروم چون تمام زحمات را در این ۲سال من کشیدم. نمی‌دانم چطور می‌شود که به صورت ناگهانی مرا کنار می‌گذارند و جالب هم این است که همه ابراز بی اطلاعی می‌کنند و کسی پاسخگو نیست. 
کارخانه دلیلی برای کارش نداشت
تقریبا یک هفته قبل بود که یکی از بازیکنان تیم بانک سرمایه که از دوستانم است به من زنگ زد و گفت که کارخانه خودش نتوانسته تماس بگیرد و گفته به تو پیام بدهم که این فصل جایی در تیم نداری. کارخانه گفته بود که می‌خواهند با مرندی قرارداد ببندند. من هم با کارخانه تماس گرفتم که دلیل این کار را بدانم و اگر ضعفی دارم در تیم جدیدم آن را بپوشانم اما او یک دلیل هم برای این کار نداشت. حالا نمی‌دانم او تحت فشار چه کسی این تصمیم را گرفته است. 
۱۵ سال به یک مربی زنگ نزدم
چند ساعت بعد از صحبتم با کارخانه بود که پیمان اکبری با من تماس گرفت و گفت به پیکان بیا و من هم تلفنی با او توافق کردم. خدا را شکر ۱۵، ۱۶سالی که در لیگ ایران بازی می‌کنم، تا به حال به یک مربی زنگ نزدم که مرا به تیمش ببرد. تا به حال پیش آمده که مربیان از من خواسته باشند که من آنها را به یک تیم ببرم اما برعکسش رخ نداده است. 
نان بازویم را می‌خورم
برخی می‌گویند سنم بالا رفته و از این بهانه‌ها می‌آورند و من هم سعی می‌کنم نان بازوی خودم را بخورم. سال قبل هم در تیم ملی در آستانه المپیک همین اتفاق افتاد چون من زحمت کشیده بودم اما نفر دیگری به المپیک رفت. من اعتقاداتی دارم و به آنها پایبندم و تا زمانی که خودم می‌دانم می‌توانم بازی کنم، به کارم ادامه خواهم داد. اگر روزی حس کنم، نمی‌توانم کنار می‌روم اما برخی کارها در ذات من نیست. حتی با پیمان اکبری که در تیم ملی با او هم اتاق بودم، برای بازی در تیم پیکان تماس نگرفتم. همیشه سعی کردم بقیه دنبال من بیایند و به خاطر اعتقاداتم برخی کارها را نمی‌کنم. شاید از این اعتقادات خیلی هم ضربه خوردم اما به راهم ادامه می‌دهم.
درباره درگیری عادل و سید قضاوت نمی‌کنم
با بازیکنان تیم ملی کم و بیش در ارتباط هستم و با برخی از آنها رفت و آمد خانوادگی هم داریم اما در خصوص مسائل ورزشی صحبتی نمی‌کنیم. مسائل تیم ملی را خیلی دنبال نمی‌کنم اما به هر حال والیبال جزیی از زندگی من است و نمی‌توانم اصلا پیگیر نباشم. شنیدم که عادل و سید در اردوی تیم ملی درگیر شدند اما چون آنجا نبودم نمی‌توانم قضاوت کنم. حتی از روی شنیده‌ها نیز نمی‌توانم حرفی بزنم. 
غلامی جزو بااخلاق‌ترین‌هاست
این را قبلا گفتم و باز هم می‌گویم که عادل غلامی جدا از بحث‌های فنی همواره جزو چهره‌های با اخلاق تیم ملی بوده است. بحث غیبت و تاخیر چیز دیگری است اما من عادل را به عنوان یک پسر خوش اخلاق می‌شناسم. نمی‌خواهم بگویم چه کسی مقصر بوده اما مطمئنم عادل آن روز از یک اتفاق بیرون از اردوی تیم ملی ناراحت بوده و این مسئله باعث بروز چنین رفتاری از او شده است. 
قهر عادل و سید خنده‌دار است
شنیدم برخی گفته اند باید عادل غلامی و سید محمد موسوی را آشتی دهیم اما مطمئنم که آنها با هم قهر نیستند. این ۲نفر آنقدر با هم رفیق هستند که قهر بودنشان یک شائبه خنده دار است. عادل الان شرایط روحی خوبی ندارد و بهتر است چند روز تنها باشد وگرنه مشکلی با هم‌تیمی سابقش نخواهد داشت. 
امیدوارم با رفتن ما خوشبخت شوند
نمی خواهم بگویم تیم از هم پاشیده است. به هر حال بعد از رفتن من از تیم ملی شهرام محمودی و حالا عادل غلامی هم جدا شده اند. باید به کسانی که تصمیم گیرنده هستند، احترام بگذاریم و امیدوار باشیم که با حضور نفرات جدید تیم ملی خوشبخت شده و نتیجه بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی