[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

سرکیسه‌شدن پنج صراف از سوی زوج جوان ، روزنامه شیراز نوین

رکنا: رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری زن و شوهری خبر داد که از ۵صرافی تهران کلاهبرداری و بیش از ۲۰۰میلیون تومان تصاحب کرده بودند.
کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: اوایل تیرماه از کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد پرونده‌ای در خصوص ارتکاب زن و شوهری به ۵فقره کلاهبرداری از صرافی‌های تهران به این پایگاه ارجاع شد که مالباختگان در اظهارات مشابه خود گفتند: فردی که خود را مهندس یا پزشک به آنها معرفی کرده است، پس از تماس و مکالمه تلفنی طولانی مدت و گرفتن اطلاعات در خصوص قیمت روز دلار و سکه در نهایت تقاضای مقادیری طلا و دلار از آنها کرده و مقرر بود که اقلام خریداری شده از طریق پیک به آدرسی اعلامی وی ارسال و در همان محل مبلغ اقلام خریداری شده را تحویل پیک داد. 
رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی افزود: مالباختگان اظهار داشتند پس از اعزام پیک به همراه اقلام خریداری شده، همان شخص مجددا به صرافی تماس و اظهار می‌داشت که عجله دارد و هنوز پیک نرسیده است و شماره تماس پیک را از متصدیان گرفته است. که پس از برگشت پیک، وی اظهار می‌داشت که خود شما طی تماس تلفنی به وی گفته اید که مبلغ معامله را از مشتری دریافت کرده اید و فقط اقلام را به خریدار تحویل دهم. 
با توجه به حساسیت موضوع و پایش‌های صورت گرفته تیمی از ماموران متخصص پلیس، دستگیری کلاهبردار یا کلاهبرداران را در دستور کار قرار دادند و در تحقیقات انجام شده مشخص شد که تحویل گیرنده دلار و سکه‌ها یکسان نبوده و افراد مختلفی اقلام خریداری شده را تحویل گرفته اند. 
پس از تحقیقات تکمیلی و میدانی توسط ماموران انتظامی مشخص شد که تحویل گیرندگان اقلام کلاهبرداری شده مربوط به آژانسی در شرق تهران است و بدین ترتیب متهم و مخفیگاه وی شناسایی شد. مشخص شد که همسر کلاهبردار نیز برای انجام کلاهبرداری با متهم همکاری دارد و اموال کلاهبرداری شده را در محل سکونت، نگهداری و مخفی می‌کند. نتیجه تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته در اختیار مقام قضایی قرار گرفت و متعاقب آن، زن و شوهر طبق دستور قضایی جلب و تحویل مرجع قضایی شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی