[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اشتباهات جبران‌ناپذیر در کمدتکانی، روزنامه شیراز نوین

قسمت پایانی
طبقه‌های پارچه‌ای
قسمت انتهایی از یك میله آویز كمد را برای طبقه‌های پارچه اختصاص دهید و خرده ریزه‌هایی كه ممكن است خیلی دنبال‌شان بگردید را در این وسیله جاسازی كنید؛ مثلاً آستین‌های حجاب یا جوراب‌های جورواجور.
چمدان‌ها را بیرون بیاورید
نه! پیشنهادی برای سفر نداریم. شما همیشه در سفر نیستید، پس همیشه از چمدان‌های‌تان استفاده نمی‌كنید. لباس‌هایی كه در تغییر فصل جمع‌شان می‌كنید را در چمدان‌ها قرار دهید. وقتی هم به سفر می‌روید و چمدان لازم می‌شود، لباس‌ها را داخل جعبه‌هایی بگذارید و گوشه‌ای از اتاق قرارشان دهید تا زمان بازگشت. این‌گونه از فضای خالی داخل چمدان‌ها به خوبی استفاده كرده‌اید.
در كمدها را فراموش نكنید
استفاده از در كمدها را فراموش نكنید. می‌توانید به درها سازه‌های پارچه‌ای جیب‌داری آویزان كنید كه خیلی چیزها را می‌توانند درون خود جای دهند؛ مثلاً دمپایی‌های شما در همین جیب‌ها جا می‌گیرند، یا شال‌هایی كه هنوز برای مرتب كردن‌شان، جایی پیدا نكرده‌اید. همه اینها می‌توانند در همین قسمت ساده از كمد قرار بگیرند.
مواظب كیف‌ها باشید
اگر از كیف‌هایتان به خوبی مراقبت نكنید، به مرور زمان شكل خود را از دست می‌دهند و چرمی‌های آنها، در قسمت‌هایی شكسته و پوسته پوسته می‌شوند. پس بهتر است اگر فضا دارید آنها را آویزان كنید. در غیر این صورت، سعی كنید به شكلی از بدفرم ایستادن یا تا خوردن آنها جلوگیری كنید. می‌توانید از ترفند قراردادن كیف‌ها درون یكدیگر كمك بگیرید.
نداشتن برنامه برای دور ریختن وسایل اضافه
بیشتر مردم هنگام مرتب کردن کمد، با کوهی از لباس‌ها و وسایلی مواجه می‌شوند که هفته‌ها و شاید ماه‌هاست از آنها استفاده نکرده‌اند. بهتر است این‌گونه وسایل را به افراد نیازمند ببخشید یا حتی در یک بسته‌بندی جدا در کنار سطل زباله قرار دهید تا افرادی که پسماندها را جمع‌آوری می‌کنند، آنها را بردارند.
تعیین وظیفه برای افراد به منظور حفظ نظم
قبل از هر حرکتی، به عنوان اولین قانون یادتان باشد کمد شما به عنوان یک فضای خصوصی باید توسط شخص خودتان و در یک روز مجزا خانه تکانی شود.
پس از مرتب کردن کمد لباس‌ها، باید برای همیشه مرتب بودن آن هم فکری کنید. لباس‌ها باید آویخته، تا، صاف و مرتب شوند. باید حداقل هفته‌ای یک بار لباس‌ها اتو شوند و به طور مرتب شسته شوند. چه کسی باید این کارها را انجام دهد؟ بیشتر کارها انجام نشده باقی می‌مانند؛ زیرا دو طرف فکر می‌کنند این کار وظیفه دیگری است. به همین دلیل، باید بین خود و همسرتان تقسیم وظایف کنید تا هر کس وظیفه خودش را بداند و خانه هیچ گاه شلوغ نشود.
خرید محصولات سازمان دهنده، مشکل را برطرف می‌کند
محصولات سازمان دهنده لزوماً مشکلات به هم ریختگی‌های خانه را برطرف نمی‌کند. بهترین جاکفشی دنیا را هم که بخرید، اگر کفش‌های خود را درست داخل آن قرار ندهید کمکی به شما نخواهد کرد. پیش از خرید حتماً به نیاز خود توجه کنید و بدانید چگونه باید از آن استفاده کنید.
گاهی به داروخانه خانگی سری بزنید
قفسه داروها یا کشو و کابینتی که داروهای مورد نیاز اعضای خانواده در آن قرار دارد نیز یکی از همین بخش‌ها و کمدهایی است که حتماً باید تمیز شود؛ اما چگونه تمیز کردن آن هم نکته مهمی است که نباید از کنار آن به سادگی گذشت. خیلی از خانم‌ها، داروها را از داخل کمد و کابینت بیرون می‌آورند، کف کمد را تمیز می‌کنند و دوباره داروها را سر جای قبلی‌شان برمی‌گردانند. اما متخصصان هشدار می‌دهند و می‌گویند مرتب کردن داروها کاری دقیق‌تر و مهم‌تر از پاک کردن گرد و غبارهای داخل کمد است. توصیه می‌شود حتماً هر از گاهی (حداقل سالی یک بار) داروها را کنترل کنید و آنهایی را که تاریخ شان گذشته است، دور بریزید و قرص‌هایی را که تاریخ آن نگذشته، از قسمتی که تاریخ در آن قرار ندارد قیچی کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی