[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

حمایت معاونت فنی و پژوهشی ریاست جمهوری از ۴۱پژوهشسرای فارس، روزنامه شیراز نوین

رئيس اداره تکنولوژی وگروه‌های آموزشی آموزش و پرورش فارس گفت: از مجموع بیش از 50پژوهشسرای استان فارس، 41پژوهشسرا دارای کد کشوری و مورد حمایت معاونت فنی و پژوهشی ریاست جمهوری است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، زهره حیدری گفت: در پژوهشسراها تلاش بر این است تا  به دانش‌آموزان نحوه ایده‌پردازی و عملی کردن ایده‌شان با کمک مشاوران آموزش داده شود و بر همین اساس برای کاربردی شدن طرح دانش‌آموزان آنها را به سمت جشنواره خوارزمی هدایت می‌کنیم. رئیس اداره تکنولوژی و گروه آموزشی آموزش و پرورش استان فارس در رابطه با مشاوران این مجموعه گفت: علاوه بر مشاوران پژوهشسراها با هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب دهنده پژوهش، از مشاوران آنها نیز برای کمک به  دانش‌آموزان استفاده می شود.
حیدری با تأکید بر مشارکت دانش‌آموزان در امور پژوهشسراها در دو سال اخیر گفت: با رویکردهای جدید و تبدیل شدن پژوهشسراها به مراکز خودگردان، مشارکت فعال دانش‌آموزان در امور پژوهشسرا است که موجب پیشرفت این مکان‌های علمی استان فارس در دو سال اخیر شده است.
وی ادامه داد: پژوهشسراهای به عنوان مکملی برای درس و مدرسه دانش‌آموزان، در ایجاد یک مهارت پژوهشی در آنها تا قبل از دریافت مدرک دیپلم بسیار مؤثر هستند.
حیدری در خصوص تعداد پژوهشسراهای استان فارس افزود: بیش از 50پژوهشسرا در استان وجود دارد که 41مورد از آنها دارای کد کشوری هستند، یعنی از سوی وزارت‌خانه به استانداردهایی رسیده است و از سوی معاونت فنی و پژوهشی ریاست جمهوری حمایت می شوند.
وی در خصوص تخصیص کد کشوری به پژوهشسراها عنوان کرد: پژوهشسراهایی که استانداردهای شاخص کشوری از جمله بنای پژوهشسرا، تجهیزات و نیروی انسانی خوبی را داشته باشند می‌توانند کد کشوری برای پژوهشسرا دریافت کنند. رئیس اداره تکنولوژی و گروه آموزشی آموزش و پرورش استان فارس ادامه داد: پژوهشسراها از مدیرکل و شورای معاونان تشکیل شده است که هر 40روز یک جلسه با این اعضا حول محور فعالیت‌های پژوهشسرا برگزار می‌شود.
وی در پایان افزود: پژوهشگران فارس در حوزه‌های گیاهان دارویی، لیزر و اپتیک و سلول‌های بنیادین در عرصه بین‌المللی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی