[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

۱۹۰ طرح صنعتی و تولیدی نیمه‌تمام در فارس وجود دارد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: 190طرح صنعتی و تولیدی نیمه تمام و با پیشرفت فیزیکی بیش از 60درصد در این استان وجود دارد.
علی همتی، سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی استان فارس در شیراز افزود: امیدواریم که در سال 96 از محل تسهیلات طرح رونق تولید بتوانیم بخشی از این طرح‌ها را که زمینه ایجاد بیش از 2هزار و 800فرصت شغلی را فراهم می‌کند، تکمیل کنیم.
وی در بخش دیگری از مطالب خود اظهار داشت: از مجموع 50طرح حوزه اقتصاد مقاومتی موجود در کشور که پیشرفت فیزیکی آنها بیش از 60درصد اعلام شده، سه طرح آن متعلق به استان فارس است.
همتی افزود: یکی از این طرح‌ها کارخانه سیمان خاکستری نی ریز با سرمایه گذاری 436میلیارد تومان و تولید سالانه یک میلیون تن سیمان است.
او بیان کرد: این طرح که زمینه ساز ایجاد اشتغال برای 374نفر است، با توجه به پیشرفت فیزیکی 96درصد، نیمه نخست سال 96 به بهره برداری می‌رسد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس ادامه داد: طرح فولاد نی ریز نیز که 90درصد پیشرفت فیزیکی دارد، با 800هزار تن تولید سالانه، سرمایه گذاری 345میلیارد تومان و ایجاد 200فرصت شغلی، شهریور96 به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار کرد: طرح کربنات سدیم کاوه شهرستان فیروزآباد نیز با سرمایه گذاری 310میلیارد تومان، تولید سالانه 600هزار تن و ایجاد اشتغال برای 700نفر، با در نظر گرفتن اینکه هم‌اینک 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد، نیمه دوم سال 96 افتتاح می‌شود. 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، همچنین به موضوع توسعه صادرات غیرنفتی استان فارس اشاره کرد و گفت: به همین منظور در سال 96 از سوی صندوق توسعه ملی 700میلیون دلار برای این استان در نظر گرفته شده که تاکنون از محل این اعتبار 18میلیون دلار به صادرکنندگان پرداخت شده است. 
او ادامه داد: در سال 94 میزان صادرات این استان از نظر وزنی بیش از 2میلیون و 300هزار تن بود که این میزان در سال 95 به بیس از 2میلیون و 800هزار تن افزایش یافت.
همتی گفت: از نظر ارزشی نیز میزان صادرات غیرنفتی استان فارس در سال 95 نسبت به سال 94 بیانگر 44درصد افزایش است.
وی ادامه داد: در مجموع و به طور میانگین صادرات استان فارس در سال 95 به لحاظ ارزشی 44درصد و به لحاظ وزنی 40درصد نسبت به سال 94 افزایش داشته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، ارزش صادرات این استان در سال 95 را یک هزار و 43میلیون دلار برشمرد و افزود: امسال نیز در نظر داریم که این رقم را به بیش از یک هزار و 340میلیون دلار برسانیم.
همتی گفت: در بحث اعزام هیئت تجاری و پذیرش هیئت‌های خارجی نیز در سال 95 نسبت به سال 94 رشد 48درصدی را شاهد بودیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی