[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

سیامند رحمان: برای توکیو یک سورپرایز جدید دارم، روزنامه شیراز نوین

 ورزش سه: قهرمان و رکورددار دسته فوق سنگین وزنه برداری معلولان جهان وعده رکوردشکنی دوباره در مسابقات جهانی را می‌دهد.
رکوردهای خارق العاده قهرمان وزنه برداری معلولان جهان در المپیک ۲۰۱۶ توجه تمام رسانه‌ها و مردم جهان را به خود جلب کرد. رویای مهار وزنه بالای ۳۰۰کیلوگرم بالاخره به حقیقت پیوست و حالا این قهرمان ایرانی آنقدر در میان مردم جهان محبوبیت پیدا کرده که به عنوان نمادی از موفقیت در ورزش معلولان از سوی مسئولان برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ به توکیو سفر کرده است. چند روز بعد از بازگشت سیامند رحمان از توکیو که با استقبال خوب ژاپنی‌ها همراه بود، با او همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های قهرمان پارالمپیک ریو را می‌خوانید.
برای پارالمپیک ۲۰۲۰ استارت زدند
به دعوت مسئولان برگزاری المپیک ۲۰۲۰ به توکیو سفر کردم و آنجا در برنامه‌های زیادی حضور داشتم. دیدار با دانش آموزان و برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران ژاپنی از جمله برنامه‌هایی بود که در ژاپن داشتم. آنها از حالا برای پارالمپیک ۲۰۲۰ استارت زدند و هدفشان از حضور من نیز فرهنگ سازی بود تا در فاصله ۳سال مانده این رقابت‌ها مردم را به رشته‌های پارالمپیکی علاقه مند کنند. 
از استقبال ژاپنی‌ها شگفت‌زده شدم
مراسم مختلفی را برای من در نظر گرفتند و مسئولان زیادی به استقبال من آمدند. مردم نیز با من ارتباط خوبی برقرار کردند. این یک حرکت نمادین بود و من هم از استقبال آنها واقعا شگفت زده شدم. دوست داشتند وزنه‌ای را هم بالای سر ببرم که من هم ۲۸۰کیلوگرم در آنجا مهار کردم. 
پولی از ژاپن دریافت نکردم
ژاپنی‌ها فقط هزینه سفرم را دادند و برخلاف تصور برخی اصلا پولی برای حضور در توکیو نگرفتم. آنها مرا دعوت کردند و من هم به خاطر اینکه قصدشان فرهنگ سازی برای گسترش علاقه مندان به ورزش‌های پارالمپیکی بود، به آنجا رفتم. 
انتظارم از مسئولان بیشتر است
خدا را شکر شرایطم بد نیست و تمرینات را برای حضور در مسابقات جهانی دنبال می‌کنم. مسئولان هم جوایزی که قول داده بودند را بعد از پارالمپیک پرداخت کردند اما من انتظارم بیشتر است. باید شرایطی فراهم شود که ورزشکاری مثل من که نه حقوق می‌گیرد و نه درآمدی دارد، خیالش بابت رفاه خودش و خانواده اش راحت شود. متاسفانه مسئولان ورزش ما فقط چند ماه قبل از مسابقات یادشان می‌افتد که قهرمانان هستند. ۳سال تا المپیک باقی مانده و باید از حالا تدارکات لازم را داشته باشیم. 
رکورد جهانی را جابه‌جا می‌کنم
ما اول مهر به مسابقات جهانی اعزام می‌شویم. فکر می‌کنم رکورد این رقابت‌ها ۲۹۶کیلوگرم باشد و می‌توانم آن را جابه جا کنم. البته هدف اولم کسب مدال طلاست و بعد از آن به رکوردشکنی فکر می‌کنم. سال آینده هم بازی‌های آسیایی را در پیش داریم که ارزش بالایی دارد و باید بعد از جهانی خودمان را برای آن رقابت‌ها آماده کنیم. 
برای توکیو هم سورپرایز دارم
زمان زیادی تا پارالمپیک توکیو باقی مانده و از الان نمی‌توانم قولی بدهم. باز هم هدف اولم مدال طلا خواهد بود اما درباره رکوردشکنی می‌توانم بگویم که مثل همیشه یک سورپرایز دارم. اصلا خدا را چه دیدید شاید یک نفر هم پیدا شد و رکورد مرا شکست. الان رکورد پارالمپیک ۳۱۰کیلوگرم است که مدت‌ها آرزویش را داشتم و حالا باید به رکوردهای بالاتر فکر کنم. 
برای بهداد و کیانوش دعا می‌کنم
با بهداد سلیمی و کیانوش رستمی رابطه خوبی دارم و می‌دانم که آنها نیز خودشان را برای رقابت‌های جهانی آماده می‌کنند. برایشان دعا می‌کنم و آرزوی موفقیت دارم. هر ۲وزنه بردار هم از نظر اخلاقی و هم فنی پهلوان هستند و می‌توانند مثل همیشه برای کشورمان افتخارآفرینی کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی