[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

شهردار شیراز: ساخت تالار شهر را به شهرداری واگذار کرده بودید تمام شده بود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین_امین افشار

Amin. afshar.20000@gmail.com

شهردار شیراز عنوان کرد: تالار شهر که شش سال پیش کلنگ زنی شد هنوز پیشرفت چندانی نداشته. اگر این پروژه را به شهرداری واگذار کنید ظرف یک سال و نیم دیگر ساخته خواهد شد. به گزارش خبرنگار شیرازنوین، شهردار شیراز عصر پنجشنبه در بیست و یکمین آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری در سال ۹۶ گفت: شش سال پیش کلنگ احداث تالار شهر به زمین زده شد اما متاسفانه این پروژه به سرنوشت دیگر پروژه‌های ناتمام دچار شده است. علیرضا پاک فطرت با تاکید بر این موضوع که در گذشته بارها پیشنهاد واگذاری این طرح به شهرداری داده شده ولی مورد موافقت قرار نگرفته، افزود: دوباره اعلام می‌کنیم که شهرداری حاضر است این سالن را تحویل بگیرد و ظرف یک سال و نیم عملیات ساخت تالار شهر را به اتمام برساند و آن را تحویل دهد.
وی با اشاره به اینکه امروز ۲۰پروژه به ارزش ۹۵میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد، در مراسم احداث جاده دسترسی به تفرجگاه چنار راهدار، گفت: این مجموعه شامل ساختمان اداری، پارک، رستوران، محوطه سازی و جنگل کاری است و در فاز اول به مساحت هفت هکتار امروز آماده بهره برداری است.
او اضافه کرد: طول این پارک تا سلطان آباد امتداد و حدود ۳۰۰هکتار مساحت دارد و اغلب زمین‌ها تملک شده و هدف از این کار این بوده که دست اندازی به حریم این رودخانه صورت نگیرد.
او با اشاره به اینکه هفت هکتار از این مجموعه امروز افتتاح می‌شود، افزود: امیدوارم هر سال چند ده هکتار به این فضا اضافه شود.
شهردار شیراز با اشاره به پل طبیعت که در امتداد این مجموعه قرار دارد، تاکید کرد: این پل تکمیل کننده این پروژه و المان بسیار زیبایی است که برای ساخت آن یک میلیون متر مکعب خاک‌برداری و بیش از ۲۰شمع زده شده و طول پل ۴۵۰متر است که تبدیل به یک المان سبز خواهد شد و چیزی از پل طبیعت تهران کم نخواهد داشت.
پاک فطرت در مراسم افتتاح ساختمان اداری شهرداری منطقه ۹ گفت:  این مجموعه حدود سه هزار و ۲۰۰متر مربع زیربنا دارد و هدف از احداث آن اول تکریم کارمندان و پرسنل شهرداری و بعد نیز تکریم مردم و ارباب رجوع بوده است.
وی توضیح داد: در کنار این ساختمان یک فرهنگسرا به مساحت سه هزار و ۵۰۰متر مربع در حال ساخت است و کل این مجموعه درنهایت به یک فضای شهری بسیار زیبا تبدیل می‌شود. او اضافه کرد: هدف این است که این مجموعه منطقه ۹ تمام سازمان‌های خدمات رسان شود و ادارات آب، برق و... نیز در این محل احداث شوند که تمام کارهای مردم در یک محل صورت گیرد که در زمان، ترافیک و سوخت صرفه جویی و رضایت مندی مردم نیز بیشتر شود.
شهردار شیراز در ادامه بیست و یکمین آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری در سال ۹۶ در مراسم بهره برداری از ساختمان اداری شهرداری منطقه دو گفت: این بنا با پنج هزار و ۵۰۰متر زیربنا به ارزش ۱۳میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که امیدوارم از امروز پرسنل این شهرداری با تلاشی بیشتر خدمات بیشتری به مردم ارائه دهند.
پاک فطرت در ادامه در مراسم بهره برداری از سالن نمایش در کوی زهرا در جمع هنرمندان کشوری و استانی گفت: از این سالن باید حداکثر استفاده در دو بخش آموزش و نمایش صورت گیرد. او به سالن تعزیه اشاره و افزود: امروز بهترین سالن تعزیه در شیراز که بیش از سه هزار متر مربع مساحت دارد، در حال ساخت است که امیدوارم هرچه سریع‌تر به بهره برداری برسد. شهردار شیراز در پایان سخنان خود پروژه‌هایی که افتتاح شد را بیشتر فرهنگی، فضا سبز و محیط زیستی دانست و اظهار امیدواری کرد که مردم از این فضاها استفاده کنند و در حفظ و نگهداری آنها نیز کوشا 
باشند.
تئاتر مؤثرتر از راه‌های دیگر در کاهش آسیب‌های اجتماعی است
به گزارش خبرنگار شیرازنوین، مهدی فقیه بازیگر پیش‌کسوت عرصه تئاتر و تصویر در مراسم افتتاح خانه نمایش در شیراز این عرصه را مقدس عنوان کرد و گفت: تئاتر و نمایش قداست والایی دارد تا جایی که هنرمندان بزرگ ما نظیر نصیریان، پرستویی و... زمانی که روی صحنه می‌روند ابتدا خاک صحنه را می‌بوسند و من نیز هیج جایی را مقدس‌تر از تئاتر ندیدم. این کهنه سوار عرصه بازیگری افزود: هر سالن تئاتری که ساخته شود جامعه بزرگی به اعتیاد و دیگر آسیب‌های اجتماعی دچار نمی‌شود.
فقیه با تاکید بر غفلت جامعه امروزی از تئاتر خاطرنشان کرد: هنر در در کشور ما از دیرباز جایگاه ویژه‌ای داشته به گونه‌ای که سبک بی نظیر هنر دوره اسلامی زاییده ذوق بی مانند ایرانیان بوده که تبدیل به معماری زیبا در اماکن مذهبی، باغ‌ها و... شده است.
این بازیگر شیرازی عرصه نمایش و تلویزیون در ادامه یکی از افتخارات مدیران را ساختن سالن تئاتر دانست و تاکید کرد: هنر نمایش در ایران از دیرباز مرسوم بوده و ایرانی‌ها در این زمینه در دنیا حرف اول را می‌زنند و ریشه این هنر در کشور ما از تعزیه سرچشمه گرفته است.او در پایان صحبت خود هم زمانی ولادت امام هشتم شیعیان با افتتاح سالن تئاتر در شیراز را معنادار و مبارک دانست و افزود: تاثیر یک تئاتر به مراتب می‌تواند از هر شیوه دیگری در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه موفق‌تر و نقش بازدارندگی نمایش به مراتب از دیگر شیوه‌ها بیشتر است.
فقیه خطاب به شهردار شیراز گفت: قطعا با ساخت این خانه نمایش و گسترش صحنه تئاتر در شهر شیراز گام فرهنگی بسیار مفیدی در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهر برداشته اید و امیدوارم این کار ادامه داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی