[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

وام ۸۰ میلیون تومانی ازدواج با سود ۴ درصد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح جدید این بانک برای تسریع در امور ازدواج جوانان خبر داد و گفت: در این طرح به شرط سپرده‌گذاری تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۸۰میلیون تومان پرداخت می‌شود.
مرتضی اکبری در جمع خبرنگاران با تشریح عملکرد بانک قرض الحسنه مهر ایران از طرح جدید این بانک برای تسریع در امور ازدواج جوانان گفت: در این طرح افراد با پیش بینی زمان ازدواج در بانک افتتاح حساب کرده و برای کسب امتیاز بعد از چند سال بین 35 تا 80میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت کنند.
وی با تأکید بر اینکه حداقل و حداکثری برای میزان سپرده گذاری تعیین نشده است، گفت: امتیاز مشتریان بر اساس رسوب حسابشان محاسبه شده و طبق آن سقف تسهیلات ازدواج مشخص می‌شود. مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: در طرح اول وام ازدواج با احتساب رسوب ماهانه محاسبه می‌شود. 35 تا 45میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با سود 4درصد به مشتری پرداخت می‌شود. وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اعلام جزئیات مشخص درباره کف و سقف سپرده گذاری در این طرح برای دریافت وام ازدواج، افزود: هنوز کف و سقفی مشخص نشده و امتیازگیری براساس رسوب حساب است. ولی در این طرح مشتری می‌تواند ماهانه فرضاً مبلغ 200هزار تومان سپرده‌گذاری و بعد از مدت زمان مشخصی وام را دریافت کند. البته در این طرح این امکان وجود دارد که هر یک از زوجین و یک نفر از اعضای خانواده آنها 15میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت کنند.
اکبری با تشریح طرح پیوند مهر ایران گفت: در این طرح میزان مبلغ گردش حساب می‌تواند کمتر باشد، اما مدت افتتاح حساب انتظار بین 5 تا 10سال است که بعد از آن وام 45 تا 80میلیون تومانی با کارمزد 4درصد به مشتری پرداخت می‌شود. مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران درباره سیاست این بانک برای افزایش سقف وام قرض الحسنه برای افراد عادی از رایزنی با شورای پول و اعتبار خبر داد و تصریح کرد: به بانک مرکزی پیشنهاد داده ایم که رقم وام قرض الحسنه مهر ایران بین 15 تا 30میلیون تومان افزایش پیدا کند. البته موافقت بانک مرکزی را گرفته ایم ولی این طرح باید به تصویب شورای پول و اعتبار هم 
برسد.
وی در ادامه به تشریح سیاست‌ها و عملکرد این بانک پرداخت و گفت: این بانک با سرمایه 15هزار میلیارد ریال رتبه سیزدهم را بین بانک‌های کشور کسب کرده است. این بانک از ابتدای تأسیس تاکنون 4میلیون و 45هزار مشتری سپرده گذار داشته که برای 9سال فعالیت عملکرد خوبی است. در سال جاری نیز 500هزار مشتری جدید به مشتریان بانک اضافه شده است. اکبری منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران را 56هزار و 500میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 90درصد از این میزان تسهیلات پرداخت شده و 10درصد نیز به عنوان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی است. همچنین این بانک به صورت کلی 2میلیون و 400فقره تسهیلات ارائه کرده که در سال جاری این رقم معادل 410هزار فقره به ارزش 35هزار میلیارد ریال بوده است.
وی با بیان اینکه میانگین تسهیلات در سال 94 به میزان 70میلیون ریال بوده که این رقم در سال جاری به 90میلیون ریال رسیده است، تصریح کرد: نسبت معوقات بانک یک درصد است. مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اجرای طرح‌های فجر، طرح مشترک با بسیج سازندگی، افتتاح حساب آنلاین بانک، پرداخت تسهیلات به صورت آنلاین را از برنامه‌های این بانک عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است به مناسبت دهه فجر 2هزار تسهیلات 3میلیون تومانی به مددجویان کمیته امداد پرداخت شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی