[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

برومندی: بروز جنگ قدرت در اقلیم کردستان پس از همه‌پرسی حتمی است، روزنامه شیراز نوین

خانه ملت: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معضل بزرگ طراحان همه پرسی اقلیم این است که وفاق سیاسی در بین طیف‌های کرد در مورد همه پرسی وجود ندارد و در صورت موفقیت این برنامه شاهد جنگ قدرت بین آنها خواهیم بود. محمد مهدی برومندی گفت: طرح همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق که قرار است سوم مهر سال جاری برگزار شود، عملا تمامیت ارضی عراق را نشانه گرفته است. نماینده مردم مرودشت گفت: اگر نگاهی به تاریخ معاصر عراق داشته باشیم، می‌بینیم که این کشور همواره درگیر جنگ با کشورهای همسایه یا بحث تروریسم بوده است. وی در ادامه افزود: پس از شکست‌هایی که داعش متحمل شده باید تمامیت ارضی عراق حفظ شود اما مشاهده می‌کنیم که مسعود بارزانی به شکلی نابخردانه رفتار می‌کند. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برنامه همه پرسی اقلیم کردستان، توطئه‌ای است که منشأ بیرونی دارد و قدرت‌های فرامنطقه‌ای آن را مدیریت می‌کنند.
وی تصریح کرد: معضل بزرگ طراحان همه پرسی اقلیم این است که وفاق سیاسی در بین طیف‌های کرد در مورد همه پرسی وجود ندارد و در صورت موفقیت این برنامه شاهد جنگ قدرت بین آنها خواهیم بود.
برومندی گفت: اصلی‌ترین هدف بالکانیزاسیون عراق ایجاد دردسر و دغدغه‌های جدید امنیتی به موازات تهدیدات تروریستی ایجاد خواهد کرد. وی تاکید کرد: بارزانی امروز دلخوش به منابع نفتی است که شرکت‌های نفتی غربی روی آنها سرمایه گذاری کرده اند اما وی نمی‌داند که این ذخایر ناچیزتر از آن است که بتواند روی آن به عنوان منبع درآمدی حساب باز کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی