[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان جویای کار شیراز آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز از آغاز پرداخت تسهیلات صنایع تبدیلی اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی توسط این سپاه خبر داد.
طبق گزارشی به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه ثارالله شیراز، قاسم مومنی با بیان اینکه رویکرد بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله در تحقق شعار امسال تولید و اشتغال در جامعه است، اظهار داشت: متقاضیان عرصه‌های تولیدی، که قادر به راه‌اندازی صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و صنایع دستی هستند، می‌توانند با مراجعه به بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله واقع در بلوار پاسداران درباره جزئیات واگذاری تسهیلات مطلع شوند. 
وی با اشاره به اینکه تسهیلات صنایع تبدیلی شامل پودرکن، خشک‌کن‌، گلاب‌گیری و روغن‌گیری است، گفت: در زمینه مشاغل خانگی به ویژه در روستاها نیز به طرح‌های صنعتی، نیمه صنعتی، کشاورزی نوین و کشت‌های گلخانه‌ای، اصلاح باغات و سیستم آبیاری نوین و دامداری نیز تسهیلات پرداخت می‌شود.
مومنی با اشاره به اینکه همچنین متقاضیان در زمینه مشاغل صنایع‌دستی شامل گوهرتراشی، چوب و گرانیت می‌توانند نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند، افزود: پس از تخصیص اعتبار تسهیلات، این افراد در اولویت واگذاری تسهیلات قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه امسال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در زمینه صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و صنایع دستی با سود 10درصد و بازپرداخت پنج ساله ارائه می‌شود، گفت: متقاضیانی که به صورت تعاونی اقدام به راه‌اندازی کارهای تولیدی صنایع تبدیلی و ایجاد شغل گروهی باشند، در اولویت واگذاری تسهیلات قرار گرفته و تا سقف 30میلیون تومان تسهیلات به آنان پرداخت می‌شود.
وی گفت: در بازده زمانی مردادماه تا دی 96 این تسهیلات واگذار می‌شود و متقاضیانی که در ماه‌های آخر امسال مراجعه کنند، تسهیلات به آنان پرداخت نمی‌شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ثارالله شیراز همچنین به اردوهای جهادی بسیج سازندگی ناحیه ثارالله اشاره کرد و افزود: این اردوها از اوایل تیر آغاز شده و تا شهریور در روستاهای اطراف شیراز از جمله بخش ارژن و در راستای محرومیت‌زدایی در زمینه عمرانی، پزشکی و بهداشتی توسط گروه‌های جهادی انجام می‌شود.
مومنی خاطرنشان کرد: تاکنون در قالب گروه‌های جهادی 150نفر به مناطق محروم اعزام شده‌اندکه تا پایان شهریورماه به 500نفر می‌رسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی