[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

عملیات راهداری زودبازده در جاده‌های گراش ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، اقدامات زودبازده در حوزه اداره راه و شهرسازی گراش توانست شاخص ایمنی راه‌های این شهر را با اجرای عملیات راهداری به طور قابل توجهی افزایش دهد.     
محمدباقر تنهایی پور رییس اداره راه و شهرسازی گراش در این زمینه اظهار داشت: یک سری اقدامات کم‌هزینه و زود بازده در حوزه راه در راستای کاهش تصادفات انجام داده‌ایم که در همین مدت کوتاه توانسته بسیار تأثیرگذار باشد و عملاً این رویه توانسته بیشتر نقاط پرحادثه در جاده‌ها را به نحوی از ضریب ایمنی پایین آن خارج کند و شرایط را از وضعیت موجود به وضعیتی مطلوب تغییر دهد. 
وی در بخش معرفی این اقدامات عنوان داشت: 1500مترمکعب ریزش برداری، 1620مترمکعب اجرای گابیون چینی و احداث دیوار حائل و نیز بیش از 90هزار متر مکعب ایمن سازی پرتگاه‌ها با دپو خاک در نقاط پرتگاهی صورت گرفته است. تنهایی پور با بیان اینکه همواره جاده‌ها و تجهیزات ایمنی موجود در آن‌ها به دلایل مختلف از جمله عوامل محیطی و... در معرض فرسودگی و خرابی قرار دارند، افزود: 30هزار تن لکه گیری و قریب به 4هزار مترمکعب تعمیر و بنایی کانال هدایت آب را در دستور کار خود قرارداده ایم.
وی ادامه داد: بیش از 9هزار تابلو علائم ایمنی و اطلاعاتی و 32دستگاه چراغ چشمک زن در محورهای حوزه استحفاظی گراش جهت آگاهی بخشی به کاربران جاده‌ای نصب گردیده است که امیدواریم هر یک از این اقدامات میزان و درصد تلفات را به حداقل ممکن برساند. رییس اداره راه و شهرسازی گراش با اشاره به اینکه اعتبار اختصاص یافته برای این اقدامات بیش از 32میلیارد ریال می‌باشد، افزود: امیدواریم با تلاش و کوشش مضاعف راهداران و رعایت تمام قوانین و مقررات توسط کاربران جاده‌ای، محورهای ایمن و روان در سطح محورهای ارتباطی حوزه استحفاظی اداره راه و شهرسازی گراش داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی