[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

سرپرست دانشگاه شیراز: رصدخانه شیراز مدرن خواهد شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

سرپرست دانشگاه شیراز از نوسازی و تجهیز رصدخانه ابوریحان بیرونی وابسته به این دانشگاه خبر داد و گفت: از آنجا که تاکنون تجهیزات این مرکز نجوم به طور فیزیکی و چشمی به وسیله تلسکوپ اداره می‌شد، در پی این هستیم که دستگاه‌های رادیوگرافی برای این منظور تهیه و نصب کنیم.
به گزارش خبرنگار شیرازنوین روز گذشته در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه دانشگاه شیراز گشتاسبی ‌راد اظهار داشت: برای نوسازی این مرکز ۱۰۰میلیون تومان اعتبار برای تعمیر و تکمیل رصدخانه دانشگاه شیراز اختصاص یافته که این در حالی است که این رصدخانه به علت برخی کمبودها در حدود کمتر از ۶سال بلااستفاده بود. سرپرست دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد که این دانشگاه قصد دارد بستر فعالیت‌های تخصصی در رصدخانه را با تجهیز آن به دستگاه‌های رادیوگرافی در کنار دستگاه‌های فیزیکی و بصری، فراهم کند.
این مقام دانشگاهی استان همچنین با تبریک 17مرداد به فعالان حوزه خبر و رسانه، یاد و خاطره شهید صارمی و همه خبرنگاران شهید این عرصه را گرامی داشت و گفت: کسانی که می‌خواهند جامعه در بی خبری باشد، خوی دیکتاتوری دارند. وی گفت: جنگ و درگیری و خصومت، مرحله بدوی انسانی محسوب می‌شود و تمام کسانی که امروز هم چنین شیوه‌ای را در پیش گرفته یا می‌گیرند، از نظر فکری بدوی هستند؛ انسان توسعه یافته با گفت و گو و تعامل موافق است. چرا که گفت و گو شیوه عقلانی انسان محسوب می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی