[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

پایتخت آبشارهای جهان، روزنامه شیراز نوین

ممکن است که آبشارای نیاگارا، پربازدیدترین آبشارها در آمریکای شمالی باشند؛ اما مرکز آبشارهای جهان جای دیگری است! این آبشارها به نام آبشارهای همیلتون در شهر کانادایی همیلتون قرار گرفته‌اند. جالب است که این آبشار، در قلب صنعتی‌ترین منطقه کانادا قرار گرفته است و در عین حال، این منطقه زیبایی بی‌نهایت فریبنده‌ای دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با پایتخت آبشارهای جهان بیشتر آشنا شوید:
آبشار همیلتون در کشور کانادا و در ۵۰مایلی غرب شهر همیلتون قرار دارد و دلیل معروف بودن این شهر، آبشارهای آن است. در همیلتون بیش از ۱۰۰آبشار وجود دارد و شاید برایتان جالب باشد بدانید که دلیل وجود این تعداد آبشار در یک شهر صنعتی چه می‌تواند باشد. دلیل این موضوع در واقع نزدیکی همیلتون به آبشارهای نیاگارا است که یک مقدار از آن از نیویورک، انتاریو، میشیگان و ایلینویز می گذرد.
هر رودخانه و یا نهری که به سمت پرتگاه نیاگارا جریان داشته باشد، باعث ایجاد یک و یا تعداد بیشتری آبشار می‌شود. از آنجایی که همیلتون شهری تماماً صنعتی بود که به ساخت و تولید فولادش شهره داشت، تا سال ۲۰۰۸ هم آبشارهای این شهر حتی توسط ساکنانش چندان شناخته شده نبود. تا اینکه شخصی به نام کریس اکلوند که یکی از اهالی شهر همیلتون بود، آبشارهای این شهر را معروف کرد.
آبشارهای همیلتون کانادا
البته تا قبل از آن هم اهالی شهر همیلتون، آبشارهای بزرگ آن را می‌شناختند و هم در آخر هفته‌ها از آنها بازدید می‌کردند و هم در آنها آب‌تنی می‌کردند؛ اما هیچکس اندازه و ارزش واقعی آبشارهای همیلتون را نمی‌دانست.
حتی امروز هم هیچکس به درستی نمی‌تواند مقدار و تعداد دقیقی از آبشارهای این شهر داشته باشد، اگرچه تا حالا در آن ۱۳۰آبشار معرفی شده است؛ اما بعضی از منابع گفته‌اند که تعداد آنها بیشتر از ۱۳۰ و حدود ۱۵۰عدد است. دلیل این گمانه‌زنی‌ها و مشخص نبودن تعداد دقیق آبشارهای همیلتون این است که ۵۰ تا ۶۰عدد از آنها، فقط در یک دوره زمانی خاص جاری می‌شوند. در نتیجه تعداد دقیقه آنها بستگی به فصل‌های سال دارد و همین موضوع، باعث سردرگمی و سخت بودن شمارش تعداد آنها می شود.
آبشار همیلتون
علاوه بر این موضوع، تعدادی از این آبشارها هم جز اموال شخصی محسوب می‌شوند و در نتیجه نمی‌توان آنها را در تعداد نهایی حساب کرد. تعدادی از این آبشارها هم به خاطر افزایش جمعیت و ساخت و سازهایی که شده است، ناگهان ناپدیدد شده اند.
همیلتون، رودخانه‌ای ندارد اما اندازه آبشارهای آن در حال حاضر به اندازه آبشارهای نیاگارا است. اما در عوض، آبشارهای همیلتون، کوچک، آرام و ساکت هستند و تنوع آنها بسیار بالا است. برای مثال آبشارهای روبانی شکل در این منطقه بسیار دیده می‌شوند که آبشارهایی با عرض کم اما طول بسیار هستند. آبشارهای کلاسیک، نوع دیگری از آبشارهای هملیتون هستند که در آنها، طول و عرض آبشار یکی است و تقریباً با هم برابر است و آبشارهای پرده‌ای که در واقع آبشارهایی با ارتفاع کم اما پهنای زیاد هستند و به همین دلیل به آنها پرده‌ای می گویند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی