[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

جواهری بر فراز تپه‌‌های ایتالیا، روزنامه شیراز نوین

در میان تمام شهرهای بالای تپه در ایتالیا، شهر کوچک و زیبای چیویتا بانیورجیو (Civita di Bagnoregio) شاید ناشناخته‌ترین باشد. این شهر کوچک طوری‌ست که به نظر می‌رسد از میان سنگ‌ها بیرون آمده است و همانند جواهری بالای تپه ها می درخشد.
چیویتا بانیورجیو در حقیقت از دو شهر تشکیل می‌شود، بخشی از آن چیویتا است که بالای تپه قرار گرفته است. چیویتا که شهر شلوغ‌تر و اصلی‌تر در بین این دو شهر است، یک شهر قرون وسطایی است که از طریق یک مسیر سنگی به بانیورجیو متصل می‌شود. هرچند امروزه چیویتا دیگر شلوغی گذشته را ندارد، به همین دلیل برخی آن را «شهر در حال مرگ» می‌خوانند. بسیاری از ساختمان‌های این شهر توسط ثروتمندان ایتالیایی خریداری شده است، آنها برای تعطیلات به این شهر می آیند.
تنها راه ورود و خروج به این شهر یک پل سنگی قدیمی است که 2500سال پیش ساخته شده و در قرن 12 بازسازی‌هایی به روی آن انجام شده است. با گذر از این پل وارد یک دنیای دیگر می‌شوید، یا بهتر است بگوییم در زمان سفر می‌کنید و به قرون وسطی بازمی‌گردید. خیابان‌های سنگی و ساختمان‌های سنگی و قدیمی این شهر به خوبی تاریخ شهر را نشان می‌دهند. یکی از مشهورترین دیدنی‌های این شهر «طاق رومی» آن است که قدمتی 2500ساله دارد.
چیویتا بانیورجیو 120کیلومتری شمال شهر رم قرار دارد و فاصله آن از شهر رم تقریباً 2ساعت است و می‌تواند مقصدی مناسب برای سفری یک روزه از این شهر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی