[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

همایش ملی «مدیریت کارآمد شهری» در شیراز برگزار می‌شود، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: همایش ملی «مدیریت کارآمد شهری» با رویکرد توسعه پایدار با حضور متخصصان و استادان دانشگاه ۳۱مرداد برگزار می‌شود.
همایش ملی «مدیریت کارآمد شهری» با رویکرد توسعه پایدار با حضور متخصصان و استادان دانشگاه 31مردادماه برگزار می‌شود. 
 مجتبی حاجی‌زاده دبیر این همایش، صبح دیروز در نشست خبری اظهار داشت: بررسی بنیان مدیریت کارآمد شهری در زیست بوم معاصر، تغییر مدیریت شهری براساس نیازهای امروز جامعه، ترافیک و راهکارهای جامع حل این مسئله در کلان‌شهرها و بررسی قوانین برای اداره امور شهری از محورهای این همایش است. 
وی با بیان اینکه این همایش با هدف کسب دانش و تبدیل آن به مدیریت کارآمد شهری برگزار می‌شود، گفت: مدیریت کارآمد شهری منجر به مناسب‌سازی امکانات فیزیکی و روانی شهر می‌شود و با توجه به حوزه‌ها و زیرساخت‌های مختلف نیازهای شهر را تامین می‌کند. حاجی‌زاده افزود: استفاده از سمبل‌ها و نمادهای شهر برای تغییر فرهنگ عمومی مردم و ارتقای نگاه شهروندمحوری از دیگر مزایای مدیریت کارآمد شهری است. دبیر همایش ملی مدیریت کارآمد شهری بیان کرد: تبدیل پسماندها به ابزاری برای تولید انرژی، ایمن کردن محله‌های آسیب‌پذیر، ارتقای کیفیت حمل و نقل عمومی و استفاده از این ظرفیت برای آموزش نکات شهروندی از دیگر مباحث مدیریت کارآمد شهری است. 
وی با بیان اینکه مدیریت شهری باید هدفمند باشد تا بتواند یک سیستم پیشرفته شهری را رقم بزند، عنوان کرد: شورای پنجم با تشکیل مرکز پژوهش‌های شهر می‌تواند گام‌های مهمی در این زمینه بردارد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی