[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

۱۴ هزار مدرس آموزش خانواده، با آموزش و پرورش کشور همکاری می‌کنند، روزنامه شیراز نوین

ایرنا: رئیس اداره مراکز مشاوره خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: در بخش آموزش مستقیم هم اکنون بیش از 14هزار تن با مدرک فوق لیسانس و بالاتر ضمن حضور در دوره‌های ضمن خدمت بین 60 تا 100ساعت موفق به دریافت کارت مدرس آموزش خانواده شده اند و با آموزش و پرورش همکاری دارند.
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دوشنبه از قول بهزاد دهنوی افزود: این مدرسین براساس برنامه تدوین شده توسط دفتر مرکزی انجمن اولیا و مربیان نسبت به آموزش اولیا اقدام می‌کنند و مدیران مدارس نیز موظف هستند تنها از این افراد و بر اساس سرفصل‌های تعیین شده در امر آموزش خانواده‌های دانش آموزان استفاده کنند.
وی که در محل برگزاری آزمون هماهنگ کشوری مدرسین آموزش خانواده فارس سخن می‌گفت، اضافه کرد: با توجه به بازنشسته شدن تعدادی از مدرسین آموزش خانواده در طول سال، همه ساله نیازمند جذب نیرو در این زمینه هستیم که در همین راستا و در سال جاری، بر اساس شیوه نامه ارسالی به مدارس بیش از 4هزار و 200واجد شرایط برای حضور در آزمون و دوره‌های آموزش مدرس خانواده نام نویسی کرده اند.
وی با اشاره به برگزاری آزمون هماهنگ کشوری برای این داوطلبان افزود: داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب نمره این آزمون شوند، در مرحله دوم توسط افرادی توانمند مورد مصاحبه حضوری قرار گرفته و با کسب امتیاز لازم از این دو مرحله برای حضور در دوره‌های ضمن خدمت مدرسین آموزش خانواده معرفی خواهند شد.
رئیس اداره مراکز مشاوره خانواده وزارت آموزش و پرورش افزود: بر همین اساس در سال جاری نزدیک به 1هزار و 200تن برای دریافت کارت مدرسین آموزش خانواده و ارائه خدمات به خانواده دانش آموزان در مدارس و مراکز مشاروه‌ای سراسر کشور در دوره‌های آموزشی در تهران و در برخی از مراکز استان‌ها شرکت خواهند کرد.
وی گفت: در بخش آموزش غیرمستقیم 280عنوان کتاب آموزشی تهیه شده که علاوه بر آن نیز به صورت ماهانه 350هزار نسخه مجله پیوند، حاوی مطالب کاربردی مورد نیاز مخاطبین در سراسر کشور توزیع می‌شود که در سال‌های اخیر نیز استقبال از این مجله رشد چشمگیری داشته است.
دهنوی با اشاره به فعال بودن 302مرکز مشاوره خانواده در سراسرکشور گفت: در این مراکز از مشاورین مجرب با حداقل مدرک فوق لیسانس و دارای پروانه فعالیت از سازمان نظام روان شناسی و مشاوره‌ای کشور بهره گرفته می‌شود.
رئیس اداره مراکز مشاوره خانواده وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: لازم است مدیران مدارس در طول سال تحصیلی حداقل یک دوره آموزشی برای اولیای دانش آموزان بر اساس سر فصل‌های پیشنهادی و مقطع و جنسیت دانش آموزان پیش بینی کنند. وی گفت: مدیران لازم است از تعامل بیشتری با خانواده‌ها برخوردار شوند تا ضمن پیش بینی دوره‌های آموزشی برای اولیاء، دانش آموزان نیازمند مشاوره را نیز شناسایی کنند و به مراکز مشاوره خانواده یا هسته‌های مشاوره در آموزش و پرورش ارجاع دهند.
دهنوی گفت: برای تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی ایران نیازمند همراهی دو نهاد تاثیرگذار در این امر مهم یعنی آموزش و پرورش و خانواده هستیم.
وی بیان کرد: هم سو شدن این دو نهاد می‌تواند آموزش و پرورش را به اهداف تربیتی خود برساند و برای دستیابی به این مهم لازم است با انجام وظایف و تکالیف هر دو نهاد در قبال فرزندان، بین این دو نظام ارتباط مستحکم ایجاد شود.
دهنوی گفت: معلمان و خانواده‌های آگاه می‌توانند در برخورد با چالش‌های پیش روی خود در تربیت نسل آینده موفق عمل کنند و آنها را یاری رسانند.
رئیس اداره مراکز مشاوره خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: از سالیان قبل تاکنون انجمن اولیا و مربیان تنها بخشی از آموزش و پرورش بوده که متولی آموزش و آگاهی بخشی خانواده هاست که برای دستیابی به اهداف تربیتی خود هم به صورت سیستمی و با برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده با بهره گیری از مدرسین آگاه و توانمند و هم به صورت تهیه و توزیع کتاب و مجلات پیوند فعالیت کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی