[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شهردار در جلسه علنی شورای شهر شیراز: بیمارستان‌ها مخرب محیط زیست شده‌اند، روزنامه شیراز نوین

تسنیم: اعضای شورای اسلامی شهر شیراز طرح مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهری شیراز را تصویب کردند.
احمدرضا نقیب‌زاده عصر دیروز در جلسه شورای شهر شیراز اظهار داشت: مطالعات جامع حمل و نقل شیراز در انتهای دهه 70 تهیه شد و سال 80 به تصویب رسید و این مطالعات تاکنون، مبنای تعریف تمام طرح‌های عمرانی بوده است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر شیراز افزود: با توجه به اینکه افق طرح 10ساله بود، در شورای سوم به روز‌ رسانی آن به تصویب رسید و بازنگری آن در شورای چهارم این طرح با مشارکت دانشگاه شیراز آغاز شد.
نقیب‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین با تعیین دانشگاه شیراز به عنوان مشاور بازنگری طرح جامع حمل و نقل و ترافیک، پژوهشکده حمل و نقل و ترافیک شهری در دانشگاه شیراز نیز افتتاح شد.
وی به چشم‌اندازهای طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شیراز اشاره و تصریح کرد: چشم‌انداز، راهبردها و برنامه‌های اجرایی این طرح، در راستای حمل و نقل پایدار، ایمن و دوستدار محیط زیست است که با 13راهبرد اجرایی می‌‌شود.
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز همچنین دیروز در جلسه علنی خود طرح گسترش فرهنگ استفاده از مصالح استاندارد، جلوگیری از تضییع حقوق صاحب کار و جلوگیری از بروز حوادث ناشی از کار را که از کمیسیون معماری و شهرسازی ارجاع شده بود، به تصویب رساندند.
آیین‌نامه رعایت الزامات زیست محیطی پروژه‌های عمرانی به منظور توجه به جایگاه محیط زیست از دیگر طرح‌هایی بود که امروز در شورای اسلامی شهر شیراز مطرح و اعضای حاضر در جلسه به آن رای منفی دادند. مخالفان این طرح معتقد بودند، این مصوبه در اجرای پروژه‌های عمرانی ایجاد اخلال کرده و سبب کندی اجرای آن می‌شود.
شهردار شیراز نیز با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نماینده شهر هستند و مردم توقع دارند شهر را اداره کنند نه شهرداری را اظهار داشت: یک بیستم طرح‌های عمرانی شهرداری زیست محیطی است و به تصویب این طرح نیازی ندارد.
علیرضا پاک‌فطرت با طرح این سوال که آیا زمانی که به معدن سنگ یا شن و ماسه در دوکوهک اجازه بهره‌برداری می‌دهند از شهرداری اجازه می‌گیرند، گفت: متاسفانه هیچ نظری از شهرداری گرفته نمی‌شود. نیازی نیست برای شهرداری نسخه بپیچید، اگر عضو شورا بودم می‌گفتم هر طرحی که قرار است در شهر شیراز اجرا شود باید در کمیسیون محیط زیست شورا بررسی شود و این به معنای نماینده مردم بودن است.
شهردار شیراز گفت: بیمارستان‌هایی در شهر در حال توسعه است که اهمیتی به محیط زیست نمی‌دهند و در گوشه گوشه شهر امور خلاف محیط زیستی را انجام می‌دهند و جلوگیری نمی‌شود باید به شهرداری قدرت بدهید نه قدرت او را بگیرید.
آرش فرج‌زاده معاون عمرانی شهرداری شیراز نیز اظهار داشت: بیشتر قرارداد طرح‌های عمرانی دارای پیوست محیط زیستی هستند و نیازی به این مصوبه نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی