[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

رئیس حزب ندای ایرانیان شعبه استان فارس: جامعه در مسیر پیشرفت به اصحاب رسانه نیاز دارد، روزنامه شیراز نوین

رئیس حزب ندای ایرانیان شعبه استان فارس گفت: اصحاب رسانه ضامن رشد و بقای هر جامعه‌ای هستند و جامعه در مسیر پیشرفت به آنها نیاز دارد.
سید احمد موسوی، دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار افزود: قطعا اگر حضور صاحبان قلم و نقد و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نبود، امروز بسیاری از امور اجرایی به بیراهه رفته بود و سرشار از خطاها و سوء نیت‌ها بودیم. وی ادامه داد: به رغم نقش و جایگاه تاثیرگذار رسانه‌ها هنوز هستند عده‌ای که معجزه قلم و اثر نقد را در انجام درست عملکرد درک نمی‌کنند. او اظهار کرد: در هر کاری ممکن است به دلیل سوء تدبیر یا سوء نیت مشکلی ایجاد شود و در اینجا نیاز است که یک رکن مستقل وجود داشته باشد که به رشد توجه کند و میزان آن رشد را تشخیص دهد و سوء نیت‌ها را به حداقل برساند و این نقش بر عهده صاحبان قلم است. موسوی بیان کرد: کاهش خطاها و سوء نیت‌ها بستگی به حضور و فعالیت اصحاب قلم و رسانه دارد که امیدواریم این حضور روز به روز پررنگ‌تر و تاثیرگذارتر باشد.
رئیس حزب ندای ایرانیان شعبه استان فارس، در خصوص برگزاری همایش «بررسی مدیریت کارآمد شهری با رویکرد توسعه پایدار» توسط این مجموعه هم گفت: امیدواریم این همایش که در روز 31مردادماه جاری در شیراز برگزار می‌شود، بتواند مقدمه برای موفقیت شورا و شهرداری شیراز و مجموعه مدیریت شهری باشد.
او اضافه کرد: شالوده مدیریت کارآمد شهری چند شاخص دارد که نخستین آن صلاحیت مدیریت و حسن تدبیر در اداره امور شهر است.
موسوی بیان کرد: وجود امکانات و اختیارات مناسب و بهره برداری مناسب از امکانات موجود، داشتن برنامه مشخص برای اداره شهر، و وجود روحیه مشارکت پذیری در افراد جامعه از دیگر شاخص‌های مدیریت کارآمد شهری است.
وی ادامه داد: اگر به این چهار شاخص توجه کنیم می‌بینیم که مدیریت کارآمد شهری چند بعدی است و تمام حوزه‌های فرهنگی، عمرانی و اجتماعی را در بر می‌گیرد و اگر نسبت به هر کدام از این حوزه‌ها کم توجهی شود شهر به شکل تک بعدی و ناقص اداره خواهد شد.
رئیس حزب ندای ایرانیان شعبه استان فارس گفت: مدیریت امور شهر نباید به گونه‌ای باشد که شهروندان احساس خستگی و نارضایتی کنند و خصوصا در دوره پیش رو مدیریت شهری باید در روش مدیریت شهری به اتخاذ دیدگاه سیستمی بهره گیری از مفاهیم و روش‌های تجزیه و تحلیل سیستمی نگاه جدی تری داشته باشد. او گفت: مدیریت کارآمد شهری باید بتواند نگاه استراتژیک به پدیده آموزش‌های شهروندی داشته باشد و در حوزه ترافیک نیز فضای ظاهری شهر، زیست محیطی و زیست روانی را در نظر بگیرد و ارتقای کیفیت حمل و نقل عمومی و دسترسی به آن را دنبال کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی