[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

کسب رتبه برتر دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از کسب رتبه برتر این دانشگاه در اجرای برنامه مدیریت درمان سکته‌های حاد قلبی خبر داد.
دکتر «سید ابوالفضل هاشمی اصل» با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره مدیریت درمان سکته‌های قلبی (247) و مغزی (724)، در روز یازدهم مرداد و با حضور وزیر و معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و روسا و مترون‌ها و دبیران علمی مراکز منتخب برنامه‌های 247 و 724 کشور در تهران، گفت: در این جشنواره ملی، بیمارستان قلب حضرت زهرا(س) شیراز، به عنوان یکی از مراکز درمانی 247 برتر کشور در مدیریت درمان بیماری‌های قلبی معرفی و لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد.
او اضافه کردن دستگاه آنژیوگرافی دوم به بیمارستان‌های قلب الزهرا(س) و شهید دکتر فقیهی را یکی از مهمترین اقدامات معاونت درمان دانشگاه در راستای توسعه خدمات رسانی به بیماران برشمرد و افزود: در کنار تجهیز و فعال سازی بخش کت لب بیمارستان قلب الزهرا (س) و شهید دکتر فقیهی به دومین دستگاه آنژیوگرافی، تعداد پزشکان متخصص قلب و عروق نیز با هدف سرعت بخشیدن به تشخیص و درمان بیماران، افزایش یافته اند.
دکتر هاشمی اصل افزایش تخت‌های ریکاوری آنژیوگرافی، افزایش تخت‌های پست آنژیو از 26 به 32عدد، بررسی دقیق فرم‌های 247 و برگزاری سمینارهای آموزشی و نشست‌های توجیهی را از دیگر اقدامات مهم و اثربخش معاونت درمان در این راستا دانست و افزود: این اقدامات منجر به افزایش 10درصدی آنژیوپلاستی اولیه از 65درصد در ابتدای طرح به 75درصد در حال حاضر شده است.
دکتر «فرشاد فلاحتی»، مسئول دبیرخانه طرح تحول نظام سلامت و مسئول پیگیری امور بیمارستان‌ها نیز از اعطای تقدیرنامه و تندیس جشنواره به سه بیمارستان دیگر شیراز خبر داد و گفت: به دلیل عملکرد مناسب در حوزه مدیریت درمان سکته‌های حاد قلبی و مغزی، مرکز آموزشی درمانی نمازی (مرکز 247 و 724)، مرکز آموزش درمانی فقیهی (مرکز 247 و 724) و بیمارستان قلب کوثر (مرکز 247) نیز موفق به دریافت تندیس و تقدیرنامه جشنواره شدند.
دکتر «پیمان ایزدپناه» رئیس بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت این طرح در کاهش مرگ و میر بیماران، گفت: سرعت عمل به همراه تشخیص صحیح و اقدام فوری برای نجات بیماران سکته حاد قلبی و مغزی به عنوان مهمترین عامل در نجات بیمار از مرگ حتمی و کاهش عارضه مطرح است.
او با بیان اینکه شایع‌ترین علت مرگ در دنیا سکته‌های قلبی است، ادامه داد: نبود آگاهی مردم در مسائل تغذیه، سبک صحیح زندگی، بی تحرکی، مصرف دخانیات و بی توجهی به نشانه‌های اولیه مشکلات قلبی‌عروقی سبب بروز سکته‌های حاد قلبی می‌شود.
دکتر ایزدپناه افزود: از مهر 1394 همزمان با آغاز طرح 247 تاکنون بیش از هزار و صد بیمار سکته حاد قلبی به بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) مراجعه کرده اند که بیش از هزار نفر از آنها در کمترین زمان تحت عمل آنژیوپلاستی اولیه قرار گرفته اند.
رئیس بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) به عنوان مرکز بتر کشور در اجرای طرح 247، کاهش میانگین زمانی آنژیوپلاستی اولیه (Door To Device Time) را یکی دیگر از نتایج مهم این اقدامات معرفی کرد و گفت: ما توانسته ایم این میانگین زمانی را از 131دقیقه در ابتدای طرح به کمتر از 60دقیقه کاهش دهیم.
دکتر ایزدپناه اضافه کرد: کمتر از چهار درصد از بیماران حاد سکته قلبی منجر به فوت می‌شوند که امیدواریم همین درصد ناچیز هم به صفر برسد.
رئیس بیمارستان قلب الزهرا(س) ضمن تقدیر از زحمات تمامی کارکنان این بیمارستان، گفت: معرفی این بیمارستان به عنوان یکی از سه بیمارستان برتر کشور در اجرای کد 247 نتیجه همدلی، احساس مسئولیت و کار و فعالیت خستگی ناپذیر همکارانی است که زندگی خود را وقف درمان بیماران کرده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی