[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۸
  • دوره جدید

افزایش ناگهانی قیمت آب شرب در سروستان و سکوت مسئولین، روزنامه شیراز نوین

شیرازه: علیرغم افزایش چندصد درصدی هزینه آب شرب در سروستان، مسئله کمیت و به ویژه کیفیت آب این شهر طی چند سال گذشته هیچ تغییری نکرده و مسئولین امور آبفای استانی و همچنین مسئولین ارشد دولتی که وظیفه نظارت و رسیدگی به امور مردم را دارند تاکنون هیچ گونه پاسخی در خصوص اعتراضات مردمی نسبت به این مسئله نداشته اند.
از ابتدای سال جاری علاوه بر افزایش هزینه آبونمان قبوض آب شرب شهری در سروستان، گزینه‌های دیگر مندرج در این قبوض که شامل هزینه توسعه تأسیسات و مالیات بر ارزش افزوده نیز روند افزایشی داشته است.
علاوه بر موارد فوق گزینه تبصره 3 نیز در قبوض آب فعال شده و با قیمت‌های نجومی بین 3 تا بیش از 10هزار تومان بدون هیچ توضیحی اضافه شده است که این موارد منجر به افزایش 5برابری مبلغ نهایی قبوض آب از یک طرف و از سوی دیگر اعتراض و نگرانی مردم این شهر شده و این در حالی است که هنوز دولت خبری از گران شدن آب شرب نداده است.
به گفته یکی از کارکنان اداره آبفای شهری سروستان، تغییرات اعمال شده در قبوض فوق‌الذکر از سوی تهران بوده و امور آبفای سروستان دخالتی در افزایش این هزینه ها نداشته است.
نکته قابل توجه اینکه علیرغم افزایش چندصد در صدی هزینه آب شرب در سروستان، مسئله کمیت و به ویژه کیفیت آب این شهر طی چند سال گذشته هیچ تغییری نکرده و مسئولین امور آبفای استانی و همچنین مسئولین ارشد دولتی که وظیفه نظارت و رسیدگی به امور مردم را دارند تاکنون هیچ گونه پاسخی در خصوص اعتراضات مردمی نسبت به این مسئله نداشته اند.
حال سوال اینجاست با توجه به وضعیت کمی و کیفی آب شرب سروستان که سال‌هاست مورد اعتراض مردم می‌باشد، آیا شهروندان و همه مشترکان آبفای شهری سروستان باید هزینه آب را مطابق مراکز استان‌ها و یا پایتخت پرداخت نمایند؟

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی