[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

بعضی از مهم‌ترین مزایای درمانی و سلامتی شکلات تلخ، روزنامه شیراز نوین

1) بهبود سلامت قلب و کاهش کلسترول
- شکلات تلخ به دلیل ویژگی‌های ضد‌لخته شدن و ضد‌جرم خود برای سلامت سیستم عروق و قلب شما مفید است. همچنین به خاطر وجود آنتی‌اکسیدان‌ فراوان از اکسید ‌شدن چربی‌های مضر یا LDL و ایجاد آسیب در شریان‌ها جلوگیری می‌کند.
2) کاهش مقاومت نسبت به انسولین
- با مصرف مستمر شکلات تلخ می‌توانید از بروز بسیاری از بیماری‌های مرتبط با قند خون مثل دیابت و نارسایی‌های قلبی پیشگیری کنید؛ زیرا از ایجاد مقاومت به انسولین در بدن شما جلوگیری می‌کند. شکلات تلخ یکی از بهترین خوراکی‌های طبیعی برای افراد مبتلا به دیابت است.
3) کاهش فشار خون
- فلاوانول موجود در شکلات تلخ باعث شل شدن دیواره عروق و در نتیجه کاهش جریان و فشار خون می‌شود. کسانی که از فشار خون رنج می‌برند، می‌توانند با خیال راحت از شکلات تلخ استفاده کنند.
4) کاهش استرس
- یکی از مواد معدنی موجود در شکلات تلخ منیزیم است که باعث ایجاد احساس خوشی و راحتی در فرد شده و روحیه را بهتر می‌کند. همچنین مواد موجود در شکلات تلخ با پایین‌ آوردن کورتیزول خون، به بدن و ذهن شما آرامش می‌دهند.
5) مفید برای مغز و مسکن طبیعی
- خوردن شکلات تلخ باعث تحریک بدن و ترشح اندورفین شده که باعث ایجاد حس سرخوشی و تسکین درد می‌شود. همچنین فلاوانول با افزایش جریان خون مغز، هوشیاری و سرعت واکنش را افزایش می‌دهد.
6) شکلات تلخ و پیشگیری از سرفه
- تحقیقات جدید نشان می‌دهد تئوبرومین موجود در شکلات که یک ترکیب قلیایی است در آرام کردن اعصاب ناحیه سر گلو نسبت به کدئین کارایی بهتری دارد. این ماده به دلیل غلظت بالاتر نسبت به سایر شربت‌های سینه و ترکیبات موجود در آن، می‌تواند بهتر از داورهای دیگر گلو را آرام کند. ترکیبات ضدالتهاب موجود در شکلات تلخ با لایه ضخیمی که پس از خوردن در گلوی شما ایجاد می‌شود عصب‌های گلو را می‌پوشاند و این عصب‌ها کمتر تحریک می‌شوند و شما را به سرفه می‌اندازند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی